Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

Majstrovstvá Európy na SLOVAKIA RINGU už tento týždeň!

Tuesday, 18. 06. 2024 - 10:24, Public relations   

Majstrovstvá Európy na SLOVAKIA RINGU už tento týždeň!

FIA Majstrovstvá Európy v motokárach štartujú na SLOVAKIA RINGU už tento týždeň 20.-23. júna! Slovenské motokárové centrum (SKC) zažije nával svetového talentu. Samozrejme, aj so slovenskou účasťou.

Slovenské pokračovanie európskych majstrovstiev navštívi až 252 mladých pretekárov, vrátane 15 "divokých kariet", a to zo 62 krajín a piatich kontinentov. V triede OK to bude 95 jazdcov, v triede OK-Junior 106 pretekárov a v Akadémii  51 borcov z 51 krajín.

unnamed-3-11.jpg

Slovenská trať je kratšia, než predošlé okruhy, a to s dĺžkou 1172 metrov. Má množstvo úzkych a stredne pomalých technických zákrut. Pripomína tak staršie - pôvodné typy motokárových okruhov. Trať ide proti smeru hodinových ručičiek.

unnamed-16.jpg

V triede OK-Junior vedie Belgičan Dries Van Langendonck. S jeho pozíciou chcú určite zatriasť napríklad Španiel Christian Costoya a Talian Iacopo Martines. Do prvej päťky mieria Angličania Roman Kamyab a Sebastian Minns, no nemožno prehliadnuť talentovaného Niklasa Schauflera (Rak.). Na prvom podujatí vo francúzskom Val d'Argenton bol veľmi presvedčivý aj Rocco Coronel (Hol.), syn známeho pretekára cestovných vozidiel Toma Coronela.

unnamed-4-9.jpg

Slovenské kolo FIA Majstrovstiev Európy v motokárach by v triede OK mohlo zažiť nový zvrat v súboji medzi Britom Joe Turneym a Brazílčanom Gabrielom Gomezom. Zdá sa, že do tesných súbojov by sa mali zapojiť aj Thibaut Ramaekers (Bel.), Matheus Morgatto (Braz.), Lewis Wherrell (Angl.) a Louis Iglesias (Franc.).

unnamed-2-12.jpg

Situácia v poradí FIA Karting Academy Trophy je aj pre Slovensko veľmi zaujímavá: náš Jakub Gašparovič a Dan Allemann (Švajč.) vedú priebežné poradie! Po smole vo Francúzsku sa ukáže skutočný potenciál  pretekárov Nikolaosa Karagiannisa (Grécko), Liliana Soaresa (Franc.), Sachu van't Pad Boscha (Hol.) a Erika Poulsena (Švéd.).

unnamed-5-7.jpg

Harmonogram:

Piatok 21. júna

08:00 – 13:05 : voľný tréning
13:10 – 14:58 : kvalifikačný tréning
15:35 – 18:50 : kvalifikačné rozjazdy

Sobota 22. júna

08:00 - 09:39: warm-up
09:50 - 18:40: kvalifikačné rozjazdy

Nedeľa 23. júna

08:30 - 09:55: warm-up
10:05 - 10:40: kvalifikačné rozjazdy - Akadémia
10:45 - 12:20: Super Heats - Junior & OK
13:55 - 16:35: finále

unnamed-1-12.jpg

Zaujímavosti:

štartovné na jedno podujatie je 1050 eur (za jazdca). Celý pretekársky víkend profesionálneho tímu však stojí až 15-20 tisíc eur! Pre menšie súkromné tímy (ako aj slovenské) to vychádza na približne 6000-7000 eur za víkend (plus štartovné). Celá sezóna tak môže vyjsť tie najväčšie tímy aj na pol milióna eur a samotný konkurenčný vývoj už pripomína Formulu 1. Záleží aj, aké drahé materiály používate, koľko motorov či pneumatík si dokážete zabezpečiť a pod. Najlepšie tímy menia na každý tréning novú sadu pneumatík (220 eur).

Niektoré deti jazdia už od svojich štyroch rokov (napr. Max Verstappen), no väčšie súťaže začínajú približne od 5-6 rokov.

Max. rýchlosť na našom okruhu SKC je 122 km/h, čo je vlastne diaľničná rýchlosť na otvorenej motokáre bez pásov, kde sedíte takmer na zemi a v konkurencii tuctov ďalších pretekárov okolo vás. Pričom motokáry OK majú 150 kg a juniorské 145 kg.

Preteky na SLOVAKIA RINGU môžete sledovať zadarmo a naživo priamo na okruhu, alebo aj v oficiálnej aplikácii FIA Karting Championship (www.fiakarting.com) a na sociálnych sieťach promotéra. Slovensko zastupuje sedem pretekárov vo všetkých troch triedach.

Ďalšie informácie nájdete poriežne na www.slovakiaring.sk.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri