Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Hobby

Krupina po roku opäť ožila motoršportom

Saturday, 12. 05. 2018 - 20:31, Martin Paľov   

Krupina po roku opäť ožila motoršportom

Dátum 8. máj v Krupine už tradične patrí priaznivcom štyroch kolies. Inak tomu nemohlo byť ani v tomto roku, a tak práve v tento deň Hobby Auto-Moto Klub Krupina v spolupráci s mestom Krupina pripravili 3. ročník motoristickej súťaže pod názvom Hobby Race Day Krupina 2018.

 

dsc-8926.jpg

Príjemné slnečné počasie, rýchla no zároveň technická trať neďaleko centra mesta pripomínajúca mestský okruh, a bohato obsadená štartová listina boli prísľubom že o zaujímavé a napínavé súboje na desatiny sekúnd rozhodne nebude núdza. Na štartovej čiare sa zišlo spolu 48 súťažiacich ktorí medzi sebou bojovali o najlepší čas v jednotlivých kategóriách do ktorých boli rozdelený podľa obsahu motora.

dsc-8358.jpg

Pozrime sa teda ako dopadli súboje v samotných kategóriách.

dsc-8181.jpg

V kategórii A1 do 1400ccm si najrýchlejší čas pripísal Kristián Bášti jazdiaci na vozidle Suzuki Swift. Druhá priečka patrila Adriánovi Skarbovi na Honde Civic, a tretie miesto v triede obsadil Jaromír Polák taktiež na Honde Civic.

dsc-8287.jpg

V kategórii A2 do 1600ccm zvádzali súboj o prvenstvo dvaja autokrosový jazdci z ktorých tým úspešnejším bol Martin Veróny so svojou Škodou 100. Druhé miesto patrilo Martinovi Tokárovi na Škode Felícii. Na stupňoch víťazov ich doplnil Ján Ľupták jazdiaci na Honde Civic.

dsc-8342.jpg

Kategóriu A3 do 2000ccm ovládol Juraj Debnár a jeho Renault Clio, druhá priečka patrila Jánovi Kocmanovi na vozidle Volkswagen Golf, a tretí najlepší čas v rámci triedy si pripísal Peter Výboch taktiež na Volkswagene Golf.

dsc-8472.jpg

V kategórii A4 nad 2000ccm v ktorej medzi sebou súperili tie najvýkonnejšie vozidlá zvíťazil Peter Vahančík na Seate Leon Cupra. Druhé miesto patrilo Marošovi Zlievskému na rovnakom vozidle, a tretiu priečku obsadil Stanislav Lihocký na Audi A3.

dsc-8498.jpg

V kategórii žien obhájila svoje minuloročné víťazstvo Bianka Kiškováčová na Suzuki Swift. Na druhom mieste skončila Katarína Dlhopolcová jazdiaca na Peugeote 106, a tretia priečka patrila Kataríne Eperjessyovej na BMW 320i.

dsc-8608.jpg

V kategórii juniorov si vyjazdil prvenstvo Martin Veróny ml. na Škode 100, čím potvrdil staré známe porekadlo že jablko nepadá ďaleko od stromu. Druhá priečka patrila Dominike Gondášovej jazdiacej na Nissane Micra, a tretie miesto obsadil Viktor Plózer ktorý so svojim BMW fantasticky zabával divákov.

dsc-9286.jpg

Absolútnym víťazom ktorý si odniesol aj pohár primátora mesta sa stal Juraj Debnár. Na druhej priečke sa umiestnil Ján Kocman, a všetkým jednoznačne ukázal že ani po krátkej pauze nestratil nič zo svojho jazdeckého umenia. Tretiu priečku absolútneho poradia obsadil Martin Veróny.

dsc-9209.jpg

Počet prítomných jazdcov a divákov jasne ukázal že motoristický šport v meste Krupina rozhodne nestráca na popularite, ale práve naopak vďaka skalným fanúšikom stále patrí medzi najnavštevovanejšie športové podujatia v meste. Jazdecké umenie ktoré mnohý súťažiaci predvádzali potešilo oko nejedného priaznivca motorizmu, čo dávalo prítomné publikum najavo hlasným povzbudzovaním. Spestrením pre divákov bola tombola, vďaka ktorej malo pár šťastlivcov možnosť posadiť sa v rámci podujatia na sedačku spolujazdca súťažného auta, a zažiť tak motoršport skutočne na vlastnej koži.

Veríme že si naše podujatie zachová priazeň jazdcov, divákov a pochopenie širokej verejnosti aj v nasledujúcich ročníkoch.

dsc-8381.jpg

Na záver nám už ostáva len vysloviť veľké poďakovanie mestu Krupina na čele s pánom primátorom Ing. Radoslavom Vazanom, a všetkým partnerom ktorí naše podujatie podporili.

dsc-8770.jpg

Martin Paľov
Hobby Auto-Moto Klub Krupina

partneri-v2.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri