Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Kopecký znova vyhral Barumku!

Sunday, 26. 08. 2018 - 16:18, Ľuboš Kašický   

Kopecký znova vyhral Barumku!

„Bolo to jedno z najťažších mojich doterajších víťazstiev," netají Honzo Kopecký v cieli 48.ročníka Barum Rally v Zlíne.


Pred štartom do poslednej sekcie strácal továrenský pilot tímu Škoda Motorsport len dve sekundy na „ruskú raketu z Moskvy", Lukyanuka a tešili sme sa na napínavý záver. Už na nasledujúcej rýchlostnej skúške však český pilot Rusa predbehol a po desiatich rýchlostných skúškach sa znova vrátil do čela súťaže!

skoda002.jpg

„Plno blata, šmýkalo sa a museli sme si dávať pozor," konštatoval v cieli trinástej eresky Kopecký. Napriek tomu sa vyhupol do čela. "Zariskovali sme, keď sme ako jediní obuli do poslednej sekcie suché gumy," prezradil mi potom v cieli Pavel Dresler. Ten risk sa však oplatil. Dážď pomaly ustal a trať začala schnúť.  „Máme nejaký problém s motorom. Neviem, čo presne," rozohral svoju taktickú hru Alexej Lukyanuk, no časy tomu vôbec nenasvedčovali. My, ktorí sme si zvonku mysleli, že nebude nič z dramatického záveru, tak sme v cieli súťaže registrovali iba sedemsekundovú stratu Rusa na českú posádku.  „Dôležité sú pre nás body do šampionátu," zahlásil napokon zmierený Rus, ktorý skončil druhý. Tretí došiel Dani Sordo na továrenskom Hyundai i20 R5.  Pre Jana Kopeckého a Pavla Dreslera to znamenalo desiate víťazstvo z desiatich štartov v tomto roku a neuveriteľné 23 víťazstvo v rade na českej pôde MČR! „Bolo to jedno z najťažších mojich doterajších víťazstiev. Ďakujem Pavlovi, celému tímu a všetkým fanúšikom, ktorí nám držali palce. Je to úspech celého tímu Škoda Motorsport," radoval sa v cieli famózny Honzo Kopecký.

skoda001.jpg

Rozhodne veľký úspech pre Škodu, ako aj pre usporiadateľov zlínskej Barumky. My však ešte dodajme, že na tohtoročnej Barumke sme veľa zástupcov zo Slovenska nemali. Najlepšie sa darilo slovenskému tímu Rufa Sport Ľuba Klemana, ktorého posádka Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát došla na peknom ôsmom mieste. Rovnako dobre sa však darilo aj druhému slovenskému tímu, Zaneti Motorsport, ktorý nasadil na Barumku Antonína Tlušťáka a Iva Vybírala. Ich Škoda Fabia R5 doviezla pekné dvanáste miesto v konkurencii viac, ako troch desiatok štartujúcich posádok. Jedinou čisto slovenskou posádkou bola ženská posádka Mišky Debnárovej a Lucky Laurincove. Dievčatá štartovali v triede osem na s Renaultom Clio Sport, kde skončili na štvrtom mieste. A zabudnúť nesmieme ani na Emila Horniačka, ktorý sa na poslednú chvíľu posadil do kokpitu k Vojtovi Štajfovi a celý čas sa pohybovali približne na priečkach, ako Antonín Tlušťák. Žiaľ, do cieľa nedorazili, keď havrovali v desiatej rýchlostnej skúšky. Dôležité však je, že obaja sú ok.

rs15.jpg

Celkom na záver už len dodajme, že slovenských fanúšikov rely teraz čaká už o týždeň piaty podnik slovenského šampionátu v rely v Trebišove.

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri