Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Motormedia  »  Testy

Kopecký testoval ŠKODU KODIAQ

Thursday, 10. 01. 2019 - 14:41, Ľuboš Kašický   

Kopecký testoval ŠKODU KODIAQ

Chcete vedieť prečo si Jan Kopecký chce objednať novú ŠKODU KODIAQ RS? Po testoch na okruhu v Moste nám to prezradil.

 

V súčasnosti jednoznačne najlepší český rely pretekár Jan Kopecký, ktorý na ŠKODA FABII R5 vlani vyhral nielen domáci titul, ale aj titul majstra sveta, dostal príležitosť otestovať si vlajkovú loď segmentu SUV značky ŠKODA AUTO. Ste zvedavý, aké mal z auta dojmy?

kop01.jpg

V civile Honzo jazdí na ŠKODE OCTAVIA RS 245 a netajil sa tým, že segment SUV, aj napriek jeho praktickým výhodám pre rodinu, považuje skôr za auto do terénu. Po možnosti zajazdiť si s modelom ŠKODA KODIAQ na polygóne aj na okruhu v Moste však názor zmenil.

kop02.jpg

„Na asfaltu mě KODIAQ RS vážně překvapil. Chová se velmi jistě, reaguje rychle a míra sportovnosti je rozhodně větší, než jsem čekal. Je tu dost výkonu i točivého momentu, dobrá pozice za volantem a na svou velikost a hmotnost nabízí i skvělou ovladatelnost. Je to prostě velmi dobře nastavené auto,“ popísal svoje prvé dojmy Honzo Kopecký. „Líbí se mi hlavně dostupnost výkonu. Dokážu si představit, že s tímhle autem předjedete kamion vážně rychle, a to je důležitý prvek bezpečnosti. Podvozek je hodně pevný, KODIAQ RS se na něm téměř nenaklání a je také velmi dobře vyvážený. Dokonce se s ním dá jezdit v lehkém smyku, což je na takhle velké auto velmi slušné,“ pokračuje majster sveta v rely WRC2. Najviac ho však prekvapil zvuk auta. „To auto parádně zní! Zvuk je uvnitř i zvenku skvěle odladěný. Při jízdě rozhodně nezní jako čtyřválcový diesel, ale připomíná spíš nějaký osmiválec,“ zhodnotil Jan Kopecký, ktorý teraz uvažuje, že si jedno z týchto áut aj sám objedná.

kop03.jpg

kop04.jpgDiskusia k článku

Najnovšie galérie

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri