Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Maďarsko

KL Racing a (takmer) špičkový výkon Majerčáka s Kollárikom

Wednesday, 01. 01. 2014 - 11:19, Public relations   

KL Racing a (takmer) špičkový výkon Majerčáka s Kollárikom

Žilinský KL Racing Team počas uplynulého víkendu na maďarskom pretekárskom okruhu Hungaroring absolvoval svoju poslednú automobilovú súťaž roku 2013. Nebyť predposlednej rýchlostnej skúšky bol by sa tešil z perfektného výsledku.

Tibor Szabosi;gh7p2354-1.jpg

Slovenský divák, ktorý počas uplynulého víkendu zavítal na maďarský pretekársky okruh Hungaroring mohol mať dojem, že sa mu asi sníva, alebo, že mu Ježiško priniesol ešte oneskorený darček. Veď sledovať dvestotridsať rally vozidiel na jednej súťaži, to sa nepodarí ani v rámci majstrovstiev sveta. A presne tohto všetkého bol účastný aj slovenský KL Racing Team s posádkou Vlastimil Majerčák - Marcel Kollárik. Dvojica Dobšinčanov sa pritom množstvu divákov v rámci Szilveszter Rally 2013 predstavila s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX z dielní slovenského L Racing Teamu. „Neskutočné. Ten počet prihlásených nás naozaj prekvapil. Bolo to ako prežívať nejaký nesplnený sen. Som rád, že Vlastovi s Marcelom sa podarilo hneď po úvodnom teste zaradiť na siedme miesto absolútneho poradia a držať tempo s maďarskou konkurenciou, čo sa fakt cení. V nedeľu rovnako začali dobre, škoda tej predposlednej rýchlostky a následného odstúpenia. Napriek tomu ďakujem našim posádkam za perfektný výkon počas celého roka a samozrejme moje poďakovanie patrí aj partnerom tímu. Absolvovali sme poslednú tohtoročnú súťaž a rád by som preto všetkým zaželal veľa zdravia a šťastia v Novom roku," opísal svoje pocity zo Szilôveszter Rally 2013 Marek Lokaj, manažér KL Racing Teamu.

Tibor Szabosi;gh7p2081-1.jpg

Čo sa vlastne udialo na trati a ako sa pozdával Szilveszter Rally samotnej súťažnej posádke nám povedal jazdec, Vlasto Majerčák: „Spočiatku bolo všetko super. Mitsubishi bolo špičkovo pripravené a nám sa podarilo urobiť vo večernej rýchlostnej skúške výborný výsledok. V nedeľu ráno, v hmle, sme v našom výkone pokračovali. V predposlednej rýchlostnej skúške sme ešte chceli stiahnuť osem sekúnd na konkurenciu a posunúť sa na šieste miesto absolútneho poradia. Pri stíhacej jazde nám v jednej z početných zákrut auto trochu viac ustrelilo a výsledkom bola rana do obrubníku, vylomené koleso a poškodená zadná náprava, čo ma neskutočne mrzí, keďže sme mali súťaž naozaj výborne rozbehnutú. Ale aj toto je daň za rýchlosť a snahu bojovať na špici. Napriek tejto drobnej kolízii, ktorá nás napokon vyradila z bojov som spokojný, opäť sa nám podarilo zrýchľovať, čo je dobre. Ďakujem za nás oboch KL Racing Teamu za možnosť zasúťažiť si ešte aj na sklonku starého roku a prajem všetkým veľa zdravia v Novom roku."

KL Racing Team, Miro Majláth

kl-racing-2013partners-w-1.jpg

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri