Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga vyhral Hungarian Baja 2023

Sunday, 13. 08. 2023 - 17:00, Miroslav Majláth   

Juraj Varga vyhral Hungarian Baja 2023

Najväčšia vojenská strelnica vo východnej Európe sa opäť stala dejiskom súťaže Hungarian Baja. Víťazstvo v kategórii Quad bral Slovák Juraj Varga.

 

Varga motorsport Team

Seriál FIM Quads Bajas World Cup 2023 pokračoval piatym kolom u našich južných susedov, v Maďarsku. Na štarte nechýbal ani Juraj Varga aktuálny vicemajster seriálu FIM Quads Bajas World Cup a trojnásobný absolútny víťaz Hungarian Baja. Po víťazstve na nedávnej Baja Aragón Espaňa mal Juraj chuť pridať ďalšie maďarské víťazstvo, ako aj brať plný počet bodov do seriálu. A ono sa to všetko do bodky naplnilo.

Varga motorsport Team

„Bolo to počas celej súťaže poriadne napínavé, keďže sme sa s Kevinom Giroudom naťahovali počas celej súťaže doslova o sekundičky. Pred poslednou sekciou som mal drobnú stratu, ale v poslednej som to nakoniec dotiahol na dvojminútový náskok. Scenár bol presne ako v Španielsku, kde rovnako Juraj Varga v poslednej sekcii vyhral nad talentovaným Francúzom.

Varga motorsport Team

Samotná súťaž nebola jednoduchá, ale vedel som do čoho idem. Teraz som tu štartoval už po piatykrát, z toho sa mi podarilo štyrikrát zvíťaziť, čo ma veľmi teší. Musím však zároveň aj povedať, že to tohtoročné víťazstvo bolo spomedzi všetkých tunajších najviac vydreté. V piatok bola trať neskutočne rozbitá, v sobotu to už bolo o niečo lepšie a som fakt rád, že sa mi podarilo vyhrať.

Varga motorsport Team

Maďarsko bola zároveň aj naša posledná európska súťaž. Teraz nastáva čas tej poriadne tvrdej prípravy. Už budúci týždeň letíme do Argentíny na štvrté kolo svetového šampionátu cross country rally. Bude to môj prvý štart v Južnej Amerike, už sa na to teším, bude tam poriadne silná konkurencia a dlhá púštna súťaž. Verím, že nám to veľmi pomôže v príprave na ďalšie súťaže,“ povedal Juraj Varga.

Varga motorsport Team

Tak ako už Juraj povedal, teraz ho čaká presun na juhoamerický kontinent a potom nové nepoznané výzvy, ale aj nezabudnuteľné zážitky a súboje. Ako ich zvládne, o tom vás budeme opäť informovať.

Varga motorsport Team

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri