Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga po dvoch etapách priebežne tretí na Rallye du Maroc 2023

Sunday, 15. 10. 2023 - 19:13, Miroslav Majláth   

Juraj Varga po dvoch etapách priebežne tretí na Rallye du Maroc 2023

Jediný slovenský účastník v kategórii Quad na Rallye du Maroc 2023, Juraj Varga si vedie výborne, pričom v polovici súťaže mu patrí priebežné tretie miesto celkového poradia v kategórii Quad.

 

MM Photography

Juraj do súťaže štartoval z piateho miesta, ktoré si vyjazdil v úvodnom, devätnásť kilometrov dlhom Prológu. Napriek tomu po dojazde do cieľa prvej etapy mu patrilo tretie miesto celkového poradia kategórie Quad. V druhej etape síce dojazdil na štvrtom mieste, napriek tomu v polovici súťaže okupuje Juraj Varga tretie miesto celkového priebežného poradia v kategórii Quad.

MM Photography

„Prológ nebol zlý. Prvých dvanásť kilometrov to bolo super a mal som dobré tempo. Potom som ale dobehol pomalého jazdca a v tom prachu som ho nedokázal predbehnúť. Možno by to aj šlo, ale bolo tam veľké riziko. Tak z toho bola piata priečka, nie celkom ideálne. Je tu veľa prachu a ťažko sa obieha pomalších jazdcov.

MM Photography

V prvej etape, ktorá bola najdlhšia, merajúca sedemstopäťdesiat kilometrov to rovnako bolo v podstate fajn. Musel som ale obiehať množstvo jazdcov a v cieli mi v skutočnosti patrilo štvrté miesto. Po započítaní penalizácií som však poskočil na konečné tretie. No a druhá etapa merala nejakých štyristo kilometrov, bola kratšia ako prvá, ale zase bola o to výživnejšia, boli na nej vyschnuté riečiská a duny. Bolo z toho štvrté miesto s čím som spokojný. Zatiaľ sa penalizácie nerozdávali, ale ja som si istý, že by som žiadnu dostať nemal. Takže zatiaľ neoficiálne za dnešok štvrté miesto.

MM Photography

V celkovom poradí klasifikácie Quad mi však patrí zatiaľ tretie miesto. Uvidíme ako to pôjde ďalej. Zajtra nás čaká tretia etapa, ktorá meria celkovo nejakých štyristopäťdesiat kilometrov. V nich je aj takmer tristoštyridsať meraných kilometrov, ktoré určite nebudú jednoduché. Verím, že sa mi bude dariť, necháme sa teda prekvapiť,“ zhodnotil Juraj Varga tohtoročný úvod Rallye du Maroc 2023.

MM Photography

Ako už Juraj práve povedal, podujatie Rallye du Maroc 2023 je ešte iba v polovici a do cieľa ostávajú ešte tri etapy, ktoré poriadne preveria prípravu každého účastníka. O tom, ako sa bude najúspešnejšiemu slovenskému jazdcovi kategórie Quad dariť, vás samozrejme budeme opäť informovať.

Miro Majláth   Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri