Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga druhý na Rallye du Maroc 2023 a prvý v seriáli W2RC

Wednesday, 18. 10. 2023 - 17:28, Miroslav Majláth   

Juraj Varga druhý na Rallye du Maroc 2023 a prvý v seriáli W2RC

Nielen príprava na Rally Dakar 2024, ale aj finále svetového poháru FIM Rally – Raid World Cup kategórie Quad. To všetko čakalo v Maroku na Slováka Juraja Vargu. A ten nesklamal.

 

MM Photography

Výsledkom je druhé miesto absolútneho poradia v kategórii Quad, ale aj prvé v seriáli FIM Rally – Raid World Cup v rámci Rallye du Maroc 2023. A to aj napriek tomu, že v poslednej etape Juraj dojazdil na piatom mieste.

MM Photography

„Túto poslednú etapu som absolvoval už iba na istotu, bez zbytočného riskovania. Išlo mi hlavne o to aby som podržal druhé miesto absolútneho poradia medzi štvorkolkami. Pre nás je to fantastický výsledok, presne taký, aký sme pred Dakarom potrebovali. Potvrdili sme si, že na svetovú konkurenciu, ktorá tu bola nestrácame veľa. Naši súperi totiž boli jazdci, ktorí boli a budú aj na Rally Dakar a proti ktorým budeme bojovať. Takýto impulz sme potrebovali.

MM Photography

Čo sa týka celej súťaže, nemali sme žiadne technické problémy, celý tím fungoval naozaj perfektne a je vidno, že sme zohratí a každý vie presne čo má na starosti. Veľmi sa teším z druhého miesta absolútneho poradia medzi Quadmi, aj z víťazstva v W2RC, aj keď tu to síce vyšlo nakoniec po neúčasti v Mexiku na tretie miesto, ale byť tretí na svete je myslím si výsledok perfektný.

MM Photography

Hlavné bolo dôjsť na dobrom mieste Maroko a to sa aj podarilo. Vďaka patrí všetkým partnerom za podporu, ale aj mechanikom a celému tímu, ako aj našim rodinám. Sme maximálne spokojní a veríme, že sme všetkých potešili,“ zhodnotil po dojazde do cieľa Juraj Varga.

MM Photography

Rallye du Maroc 2023 sa po dnešku už stala minulosťou a treba pozerať na budúcnosť. A tá v prípade Juraja Vargu pokračuje podujatím v mesiaci november v Dubaji a následne po novom roku štartuje Rally akar 2024, kde Juraj Varga chýbať nebude.

MM Photography

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri