Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Autokros

Igor Škrovina sa na autokrose v Môlči predstavil aj so synom

Tuesday, 11. 06. 2024 - 16:11, Miroslav Majláth   

Igor Škrovina sa na autokrose v Môlči predstavil aj so synom

Meno Igor Škrovina v disciplíne autokros nie je vôbec neznáme. Po dlhšej pauze a minuloročnej jednorazovke ohlásil v tohtoročnej sezóne návrat na trate.

 

B. Štrauch;dsc-0978-8.jpg

V prípade Autokrosu v Môlči sa v štartovej listine objavilo meno Škrovina hneď dvakrát. Dôvod ? Igor dotiahol na trať j svojho dvadsaťdva ročného syna Huga. Ale poďme pekne po poriadku.

B. Štrauch;dsc-0347-15.jpg

Igor s autokrosom vyrastal od útleho veku. Jeho otec totiž pripravoval motory práve pre túto automobilovú disciplínu a tak sa okolo autokrosárov neustále motal aj malý Igorko. Táto láska k motoršportu sa naplno prejavila v dospelosti. Najskôr prišla na rad Igorova firma DamiXtrade, ktorá sa venuje predaju automobilov a následne v roku 2007 Igor nastúpil na svoje prvé autokrosové preteky. Vtedy to bolo v spolupráci s Volkswagenom Golf. Ten postupne vystriedalo niekoľko plechových vozidiel, samozrejme stále výkonnejších a výkonnejších. Po tejto fáze prišla ďalšia, keď si Igor vyskúša ako chutí jazda v bugine. Nesmierne mu zachutila a tak sa jej drží až do dneška. Teda s krátkou prestávkou v rokoch 2017 až 2023.

B. Štrauch;dsc-1071-11.jpg

„Medzi autokrosármi, hlavne v Môlči, čo bola pre mňa ako Banskobystričana najbližšia trať, som sa naozaj motal od malička a tam zrejme vo mne vzplanula aj láska k tejto disciplíne. Po začiatkoch v plecháčoch som prešiel do buginy a s ňou jazdím až do dnes,“ začal s rozprávaním Igor Škrovina.

B. Štrauch;dsc-0395-16.jpg

V rámci Majstrovstiev Slovenska v autokrose 2024 síce Igor nestihol úvodné podujatie v českom Humpolci, v maďarskom Nyiráde spoločne s DamiXtrade Teamom už na štartovom rošte nechýbal. Podujatie bolo zároveň zaradené aj do seriálu FIA Central European Zone a na štarte sa stretla poriadne silná konkurencia. Igor po dlhej pauze síce obsadil na spomínanom podujatí v kategórii Super Buggy „až“ deviate miesto a to zásluhou kontaktu s jedným so súperov a následnej „rany“ do bariéry. Podstatné však bolo, že sa Igor opäť zžil s buginou a vrátil do kolotoča autokrosových pretekov.

B. Štrauch;dsc-0946-13.jpg

Po Nyiráde pokračoval autokrosový šampionát, ale aj seriál FIA CEZ na domácej Môlči. Tu už Igor absolútne nezaváhal, pričom nielen v rozjazdách, ale aj vo finále bral víťazstvo.

M. Bobko;760a9435.jpg

„Môlča je moja srdcovka, je to u nás doma a je to krásny areál. Veľmi rád sem chodím, veď som tu v podstate vyrástol. V tréningoch som sa trochu musel zoznámiť s autom, ale aj traťou, ale potom rozjazdy boli víťazné a rovnako aj finále. Som maximálne spokojný. Navyše ma teší, že si svoj prvý autokros „strihol“ aj môj syn Hugo a dopadol výborne. Verím, že nám to pôjde aj ďalej takto dobre. S víkendom som maximálne spokojný, no stále máme veľa čo zlepšovať na našich výkonoch,“ povedal po pretekoch v Môlči Igor Škrovina.

DamiXtrade Team

No a po otcovi sa poďme pozrieť aj na syna, Huga Škrovinu. Ten ako už vieme sa postavil v Môlči prvýkrát v živote na štart pretekov. Zatiaľ iba v rámci pohárovej súťaže, no rovnako ako otec, s buginou. Výsledok ? Nádherné druhé miesto.

B. Štrauch;dsc-0473-12.jpg

„Je to môj úplný začiatok, prvýkrát na autokrosovej trati. Máme doma buginu, je to cartcross s motorom o objeme šesťsto kubíkov. Skúšam to, učím sa. Je to parádna zábava, dobre sa to šoféruje. Priznávam, že som na prvýkrát nečakal že sa mi podarí hneď vybojovať druhé miesto. Ešte sme sa s otcom nebavili o nejako pokračovaní, takže zatiaľ sme riešili iba preteky v Môlči a potom uvidíme čo bude ďalej,“ doplnil Hugo Škrovina.

DamiXtrade Team

Kedy a na akej trati uvidíme v tomto roku Škrovinovcov a DamiXtrade Team nie je ešte jasné, ale keď sa tak stane, určite vás o tom budeme informovať.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri