Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Motormedia  »  Predstavujeme

Novinky od Hondy na sezónu 2019

Thursday, 08. 11. 2018 - 17:57, Peter Baran   

Novinky od Hondy na sezónu 2019

Talianske Miláno je pravidelným hostiteľom medzinárodnej výstavy motocyklov EICMA. A dalo by sa nazvať štandardom, že práve na tomto podujatí predstavujú výrobcovia svoje novinky na budúcu sezónu.

HONDA v tomto smere určite nezaostala za konkurenciou. Priam naopak. Je pripravená zabojovať o nových klientov - motorkárov, ale rovnako tak vytiahla tromfy na získanie si tých skúsenejších. Tých, ktorí majú jasno v tom, čo najviac vyhovuje ich potrebám a chcú to najlepšie.

CB 650R

Štýl „Cafe Race" patrí aktuálne medzi veľmi populárne. Na túto skutočnosť prirodzene reagovala aj Honda. Ich „Neo Sports Café" séria prináša ďalší kúsok. Naháč, ktorého radový štvorvalec je vizuálnou dominantou, sa svojím okrúhlym svetlom a lichobežníkovými tvarmi jasne identifikuje s touto sériou. Vzhľad je pri týchto modeloch dôležitý. V tomto konkrétnom prípade však CB-čka vyráža do boja v plnej zbroji aj technikou. Za zmienku stojí inverzná 41 mm vidlica Showa, ktorá disponuje rozdielnymi tlmičmi (Separate Function Forks), predné radiálne upevnené štvorpiesty, nastaviteľná trakčná kontrola či pomocná klzná spojka.

Copyright manufacturer;156075-2019-cb650r.jpg

CBR 650R

650R nosí v názve aj športová CBR-ka. Agresivita, rozšírené bočné kapotáže, ostré úzke svetlá s LED-kami, skrátená zadná časť. Jasné odkazy na „matku", Hondu CBR 1000RR Fireblade. Nové R-ko nahrádza 650F, oproti ktorému dokázalo zhodiť celých 6 kilogramov. Aj motor prešiel očistou, ktorá mu priniesla zvýšenie maximálnych otáčok o 1000-ku a nárast výkonu o 5%. Pri dnešnom, pre mňa ťažko pochopiteľnom trende znižovania emisií za každú cenu, je to úctyhodná zmena.

Oba 650-tkové modely budú k dispozícii aj s výkonom 35 kW, čo určite poteší začínajúcich motorkárov.

Copyright manufacturer;155998-2019-cbr650r.jpg

CB 500F, CBR 500R, CB 500X

500-vkový motor netreba predstavovať žiadnym spôsobom. Viac ako 75 000 predaných kusov len v Európe hovorí za všetko. A to iba od jeho predstavenia v roku 2013. V roku 2019 sa však fanúšikovia Hondy môžu tešiť na jeho vyšší výkon a krútiaci moment medzi troma až siedmimi tisícami otáčok. To však nebude jediná zmena u týchto modeloch. Každý z nich obdrží vylepšenú výbavu a posilnený špecifický charakter. Nebude v nej chýbať nové zadné odpruženie, pomocná klzná spojka, LED osvetlenie a modernizovaný prístrojový panel s ukazovateľom zaradeného stupňa.

Copyright manufacturer;155747-2019-cb500f.jpg

CB 500F, rovnako tak CBR 500R dostali výraznú dizajnovú kúru. Spoločným menovateľom oboch zmenených dizajnov sú ostré rysy. Kým CBF-ko vychádza stále z „naháčovej" koncepcie, CBR-R našla jasnú inšpiráciu vo Fireblade. U endurového CBX-ka hovorí Honda o „X-faktore". 19" predné koleso, dlhšie zdvihy pruženie, väčší uhol natočenia riadidiel a užšie sedlo tento faktor iba potvrdzujú. Enduristi, tešte sa. 500-vky majú asi najširší záber. Nesklamú skúsenejších jazdcov, s istotou uspokoja nároky stredne skúsených a zároveň ponúkajú výborné vlastnosti na zberanie skúseností a zdokonaľovanie techniky pre nováčikov.

Copyright manufacturer;155855-2019-cb500x.jpg

CBR 1000RR Fireblade a CBR 1000RR Fireblade SP

Rok 2017 bol rokom úplne nového Firebladu. Modely sezóny 2019 dostanú prekopanú elektroniku, ktorá bola vyvíjaná v rámci programu HRC MotoGP. Všetky zmeny boli zamerané predovšetkým na optimálne okruhové jazdenie. HSTC a ABS systémy dostali menšie zmeny, režim „POWER" bol upravený hlavne zo získanými dátami zo spomínaného MotoGP. Trakčný systém a „Wheelie Control" sú teraz oddelené, čo dáva možnosť ich samostatného nastavenia.

Copyright manufacturer;156363-new-colours-for-2019.jpg

Menším úpravám, či už vizuálnym alebo technickým, sa nevyhli ani ďalšie modely Hondy. X-ADV dostane viacstupňový systém nastavenia trakčnej kontroly, GL 1800 Gold Wing čaká rozšírenie o „Tour" verziu s voliteľnou manuálnou prevodovkou, alebo osvedčeným dvojspojkovým automatom DTC. Fanúšikovia stredne veľkého skútra SH300i sa môžu tešiť na nový, plne nastaviteľný systém trakčnej kontroly. Pri dennom užívaní určite ocenia aj „inteligentný" kufor s bezkľúčovým otváraním. CB 1000R, Rebel, Integra či obľúbené NC 750X si budete môcť vybrať v nových farebných kombináciách.

Copyright manufacturer;157619-new-colours-for-2019.jpg

Honda na sezónu 2019 pripravila v celku zaujímavé množstvo noviniek. Ich smerovanie je hlavne v každej triede odlišné, v každej triede je však zamerané presne na požiadavky cieľovej skupiny.

Peter BaranDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri