Home  »  Iné  »  Hobby

Hobby Race Day Krupina má za sebou úspešnú premiéru

Wednesday, 11. 05. 2016 - 17:31, Martin Paľov

V nedeľu 8. mája sa konal v Krupine nultý ročník podujatia Hobby Race Day Krupina. Po niekoľko ročnej odmlke autokrosových podujatí sa do Krupiny znovu vrátil motoršport. Organizátor Hobby Auto-Moto Klub Krupina pripravil pre súťažné posádky zhruba 800 metrov dlhú trať pozostávajúcu z množstva umelo vytvorených prekážok ktoré dokonale preverili zručnosť jazdcov.

Na štartovej čiare mestského okruhu sa zišlo spolu 66 súťažiacich čo je pre podujatie konané po prvý krát v týchto končinách a podmienkach skvelé.

Jazdci boli rozdelený do štyroch tried kde mohli navzájom porovnávať svoju rýchlosť a zručnosť.

Triedu A1 do 1400ccm ovládol Juraj "Semir" Kóssi ktorý so svojou Hondou Logo narobil riadny "Hukot" a dosiahol výsledný čas 02:23,42. Len s rozdielom pár stotín ho nasledoval tímový parťák jazdiaci na rovnakom vozidle Zdeno Hubka s časom 02:23,56. Trojicu v triede uzatvoril Rado Halo s časom 02:30,51

V triede A2 do 1800ccm zvíťazil autokrosový špecialista Martin Veróny, ktorý so svojou Škodou 100 dosiahol výsledný čas 02:16,85. Na druhom mieste sa umiestnil Zsolt Csernyik ktorý zajazdil so svojim Peugeotom čas 02:17,12. S rozdielom niekoľkých stotín sa na tretom mieste umiestnil Robert Pastor na totožnom vozidle s časom 02:17,51.

A3 nad 1800ccm bola najobsadenejšou triedou, v ktorej sa 27 pretekárov pobilo o to najlepšie umiestnenie. Štart najlepšie vyšiel Stanislavovi Buzalkovi ktorý hneď v prvej meranej jazde zajazdil najrýchlejšie kolo preteku s časom 00:44,43. V tretej súťažnej jazde ho bohužiaľ postihla technická porucha na jeho Mitsubishi a zo súťaže musel odstúpiť. Do čela v triede sa tak dostal Peter Vahančík ktorý so svojim Caterhamom predvádzal ukážkovú jazdu a triedu vyhral s časom 02:16,50. Druhé miesto obsadil Peter Sliacky s časom 2:19,19. Tretie miesto v triede patrilo Jánovi Bôžikovi jazdiacemu na Forde RS200 s dosiahnutým časom 02:20,15.

Kategóriu žien ovládla Vladimíra Milová jazdiaca na Forde RS200 s časom 02:25,54. Druhé miesto obsadila talentovaná mladá pretekárka Biba Kiškováčová ktorá svoje Suzuki doviedla do cieľa s výsledným časom 02:28,88. Tretie miesto patrilo Dominike Jánošovej ktorá zdolala pripravenú trať za 02:40,06.

Z absolútneho víťazstva na Hobby Race Day Krupina sa tešil Peter Vahančík. Na druhom mieste skončil Martin Veróny a tretie miesto obsadil Zsolt Csernyik.

Organizátor hodnotí podujatie ako vydarené. Dobrú náladu a atmosféru nepokazila ani chvíľková prehánka ktorá sa prehnala nad Krupinou. Motoristický šport má v meste pod Vartovkou stále množstvo fanúšikov čo dokázala aj početná divácka kulisa lemujúca trať. Veríme že si toto nové podujatie získa svojich priaznivcov v radoch jazdcov aj divákov a taktiež pochopenie širokej verejnosti, aby sme sa mohli aj budúci rok stretnúť na mestskom okruhu v Krupine.

Na záver by sme chceli poďakovať Mestu Krupina a sponzorom za podporu a poskytnutú pomoc.