Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Drift

Finále King of Europe opäť na Slovakia Ringu!

Tuesday, 15. 10. 2013 - 10:09, Martin Trenkler   

Finále King of Europe opäť na Slovakia Ringu!

Jeden z najlepších a najobľúbenejších drifterských seriálov - Monster Energy King of Europe, zavíta po roku tento víkend opäť na Slovakia Ring. Náš jediný permanentný okruh bude znovu dejiskom veľkého finále o „kráľa Európy" v umení kontrolovaného šmyku.

Nájazdová rýchlosť (cca 110-140 km/h) a nájazdový uhol, štýl a precíznosť jazdy, množsto dymu od spálených pneumatík, umenie synchronizovaného driftu v napínavých dueloch - to je len časť kritérií, na ktoré bude odborná porota dohliadať pri určovaní najlepších z najlepších.

Marián Bazala;drift-746.jpg

Rakúsko, Francúzsko, Španielsko, Grécko, Rumunsko, Chorvátsko a Maďarsko predstavujú krajiny, ktoré tento rok drifteri z King of Europe navštívili. Slovensko bude ich poslednou zastávkou, ktorá určí meno majstra.

Pretekári odštartujú na cieľovej rovinke, aby skrátený variant okruhu - tiahle „esíčka," prešli len a len „dverami napred" a vykúzlili množstvo dymu pre pobavenie divákov. Udržať auto množstvo sekúnd v permanentnom, plynulom šmyku si vyžaduje okrem správneho podvozku najmä citlivé ruky a pravé chodidlo. Cieľ je jasný: pri nájazde do prvej zákruty musia jazdci zatočiť a poriadne šliapnuť na plyn, aby „odtrhli" vozidlo od vozovky a dostali ho do šmyku, pričom plynom a zatočením volantu do protismeru (tzv. kontrou) ovládajú kompletný prejazd.

Marián Bazala;drift-842.jpg

Európska špička so slovenskou reprezentáciou predvedú svoje atraktívne umenie na Slovakia Ringu už tento víkend 19. a 20. októbra. Medzi nimi uvidíme aj priebežne tretieho muža šampionátu - Nora Kováčika a minuloročného finalistu Romana Kolesára, oboch na BMW M3 E46 s kompresorom a výkonom okolo 600 konských síl.

Marián Bazala;drift-1261.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri