Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

FIA Majstrovstvá Európy v motokárach na Slovensku!

Thursday, 13. 06. 2024 - 19:08, Public relations   

FIA Majstrovstvá Európy v motokárach na Slovensku!

Motokárovú trať okruhu SLOVAKIA RING čaká zaťažkávajúca skúška: 20. až 23. júna tu privítame medzinárodnú motokárovú elitu počas FIA Majstrovstiev Európy v motokárach. Chýbať nebude aj slovenská reprezentácia.

FIA Majstrovstvá Európy v motokárach odštartujú v Slovenskom motokárovom centre (SKC), ktoré tento rok oslavuje len svoju prvú päťročnicu. Toto podujatie patrí určite k najvýznamnejším medzinárodným podujatiam v histórii SLOVAKIA RINGU. Štartuje sa na modernej trati s dĺžkou 1172 metrov. K výnimočným talentom z histórie šampionátu patria dozaista mená ako Lewis Hamilton, či Max Verstappen.

unnamed-15.jpg

Neuveriteľných 252 mladých pretekárov zo 62 krajín sveta sa pobije o najcennejšie body. Štyri dni v Slovenskom motokárovom centre budú patriť tréningom, kvalifikáciám, rozjazdám a tých najlepších čakajú samozrejme finálové rozjazdy.

unnamed-1-11.jpg

Pretekári budú rozdelení do troch hlavných tried: OK, OK-Junior a FIA Karting Academy Trophy. V motokárovom svete "OK" znamená "Original Karts" - t.j. štandardná motokára homologovaná FIA (od r. 2016), ktorá sa ovláda len plynom, brzdou a volantom. Trieda Junior je pre 11-14 ročných a trieda OK je pre pretekárov, ktorí v danom roku dosiahnu aspoň 14 rokov. K "Akadémii" sa ešte dostaneme...

unnamed-2-11.jpg

V triede OK máme dvoch slovenských borcov: Maroš Hlatký (TM-Kart Racing) a Matej Koník (Croc Promotion). V triede OK-Junior odštartujú od nás Alex Molota a Lukáš Konôpka (obaja za Hagemann Racing), Branislav Rentka (Croc Promotion) a Martin Lichner (Birel ART Racing Srl).

unnamed-3-10.jpg

Do tretice je tu trieda FIA Karting Academy Trophy, v ktorej preteká náš Jakub Gašparovič (Milan Gašparovič tím). Po prvých pretekoch vo Francúzsku vedie len 13-ročný Jakub priebežné poradie tohto prestížneho seriálu. Práve Karting Academy má slávnych absolventov ako sú piloti F1 Charles Leclerc, Esteban Ocon a George Russell, alebo aj Majster sveta cestovných vozidiel Mikel Azcona. Podstatou Akadémie je podpora mladých talentov vo vyrovnanom poli s identickými motokárami. Každá krajina nominuje svojich reprezentantov. Na SLOVAKIA RINGU odštartuje v Akadémii až 50 pretekárov z 50 krajín sveta.

unnamed-4-8.jpg

Budúce hviezdy F1 a svetového motoršportu môžete zažiť premiérovo u nás 20.-23. júna a to dokonca bezplatne v Slovenskom motokárovom centre.

unnamed-5-6.jpg

unnamed-6-4.jpg

unnamed-7-3.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri