Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  MRC

Dva týždne pred štartom Rally Vranov 2021

Thursday, 29. 07. 2021 - 18:06, Public relations   

Dva týždne pred štartom Rally Vranov 2021

Blíži sa termín uzávierok na prihlásenie sa do Rally Vranov 2021. Súťaž sa jazdí ako súčasť Slovenského Rally Pohára (SRP), Motorsport Rally Cupu (MRC) a ako Voľné preteky v dňoch 13. - 14. augusta 2021.

Čemerné húževnato pracuje na jednej z mála automobilových súťaží, ktorá sa tento rok uskutoční na východe republiky. Skúsenejší si ešte pamätajú, že rely vo Vranove bola svojho času súčasťou Majstrovstiev Slovenska. Nové vedenie má preto cieľ jasný – návrat medzi slovenskú špičku. Cesta je však dlhá a trnitá. Každým rokom sa súťaže na Slovensku organizujú ťažšie a nepomáha tomu ani Covid19. Napriek tomu sa však Vranov znova posúva o krok vpred.

Milan Jasečko;p8150429.jpg

Ak sa vlani podujatie konalo ako Voľné preteky mimo kalendár SAMŠ-u, tak v tomto roku sa bude jazdiť oficiálne Slovenský Rally Pohár (SRP), ktorý je prakticky druhou ligou slovenských automobilových súťaží. K tomu pribudla spolupráca s Motorsport Rally Cupom (MRC) a hneď Rally Vranov 2021 získava iný kredit, ktorý na štart priťahuje už viaceré zaujímavé posádky. Tie teraz nebudeme prezrádzať, pretože do oficiálneho ukončenia termínu na prihlasovanie zostáva prakticky ešte týždeň. Kto tak doteraz neurobil, má teda stále šancu.

Milan Jasečko;p8150072.jpg

Pozrime sa však detailnejšie na akých tratiach sa tento rok bude jazdiť. V sobotu 14. augusta o 8.53 vyštartuje prvé vozidlo na trať úseku Banské – Herľany (11 km). Štart je na konci obce Banské a cieľ tesne pred Herľanami. Táto notoricky známa a obľúbená trať sa jazdí aj ako súčasť majstrovstiev Slovenska a v itinerári bola aj na vlaňajšej Rally Vranov. Z Herľan sa posádky potom presúvajú na štart druhého meraného úseku za obcou Dargov. Tento rovnako známy úsek v smere Dargov – Sečovská Polianka (10,2 km) prechádza Bačkovom, Kravanmi a končí za Stankovcami. Celá sekcia sa zopakuje ešte raz so štartom o 11.36, čo znamená, že na posádky čakajú štyri rýchlostné skúšky o dĺžke 42 km (rozložené do dvoch sekcií).

Milan Jasečko;p8150426.jpg

Súťaž vo Vranove nad Topľou sa začína už štvrtkovým otvorením servisného parkoviska v Priemyselnom Parku Ferovo (N48.879303,E21.687403). V šťastný piatok trinásteho potom nasleduje administratívne preberanie a obhliadky trate. Riaditeľstvo súťaže, ako aj Tlačové stredisko, je umiestnené priamo v centre mesta na Mestskom úrade (N48.889908,E21.685459), kde bude aj oficiálna informačná tabuľa. Súťaž sa koná v spolupráci s mestom Vranov nad Topľou a tak aj česť odštartovať vozidlá počas slávnostného štartu v centre mesta, v piatok podvečer o 18.00 hod., pripadne primátorovi mesta. Dodajme už len, že prihlasovanie stále beží aj na stránke Slovenskej Asociácie Motoristického Športu.

Časový harmonogram

mapa-trate-vv21.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri