Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

Druhé preteky Slovenského kartingového pohára sa tešili enormnej účasti

Tuesday, 14. 06. 2022 - 10:50, Public relations   

Druhé preteky Slovenského kartingového pohára sa tešili enormnej účasti

Druhé kolo Slovenského kartingového pohára v rakúskom Bruck an der Leitha sa ukázalo ako stávka na istotu. Po sezóne podriadenej obmedzeniam v súvislosti s pandémiou COVID-19 sa v roku 2022 opäť otvorili brány pre pretekanie v zahraničí. Dlhoročná súčasť série SKP - rakúsky okruh Speedworld - sa tak opäť zaradil do programu.

Jakub Rovný

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo opäť sa vrátiť na okruh v rakúskom Bruck an der Leitha. Aj na pretekároch je cítiť, že sa za hranice Slovenska tešili. Dostať sa a okruh Speedworld vôbec nie je jednoduché, a možnosť zajazdiť si na ňom je o to cennejšia. Na tomto okruhu si okrem tohto víkendu zajazdíme ešte raz, takže je sa na čo tešiť," povedal Tomáš Kuna, spoluorganizátor Slovenského kartingového pohára.

Jakub Rovný

Okrem možnosti zajazdiť si v zahraničí a skvelého počasia sa druhé kolo Slovenského kartingového pohára vyznačovalo hneď dvomi kuriozitami. Trieda EasyKart Trophy 100 hostila toľko jazdcov, že štartovali samostatne. Tou druhou zaujímavosťou je stále narastajúci počet detských pretekárov v elektrickej triede eBambini. Tú Slovenský kartingový pohár zaviedol do svojho portfólia iba tento rok.

Jakub Rovný

Výsledky pretekov nájdete na stránke MyLaps (TU) a reportáž Slovenského kratingového magazínu na Youtube (TU)Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri