Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Maďarsko

Cserhalmi v Subaru Komárno nesklamal

Wednesday, 01. 01. 2014 - 12:25, Public relations   

Cserhalmi v Subaru Komárno nesklamal

Posledné dni roku 2013 trávili niektoré slovenské rally posádky na maďarskom okruhu Hungariaring. Práve tu sa konala Szilveszter Rally 2013 a na štarte nechýbal ani Subaru Komárno Team.

 

Tibor Szabosi;gh7p2104-1.jpg

Tak ako sme vás všetkých informovali už pred štartom súťaže, práve tento slovenský rally tím na túto súťaž angažoval Prešovčana Tibora Cserhalmiho. „V minulom roku sa nám práve tu podarilo poriadne zaujať, keď som do nášho Subaru Impreza WRX STi posadil Ďodiho Béreša a ten túto súťaž vyhral. Rovnako sme chceli zaujať pozornosť aj v tomto roku, ale keďže Ďodi bol obsadený uvažoval som koho angažovať. Voľba padla na Tibora a to aj napriek faktu, že skoro dva roky už v súťažnom aute nesedel. V minulosti totiž už niekoľkokrát dokázal, že ani dlhšia pauza v jeho prípade nič neznamená a je schopný jazdiť medzi špičkou. Keď Tibor ponuku prijal bol to pre mňa veľký deň, veď ho stále považujem za jedného z najlepších slovenských jazdcov. Som rád, že náš Subaru Komárno Team reprezentoval takýto jazdec," vysvetlil Mário Csente, ktorý sa v rámci Szilveszer Rally ujal postu manažéra tímu a diváka v jednej osobe.

Tibor Szabosi;gh7p2825-1.jpg

Už sme si povedali ako prišlo k tomu, že Mário oslovil práve Tibora Cserhalmiho, poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako sa mu za volantom Subaru Impreza WRX STi na Szilveszter Rally 2013 darilo.

Tibor Szabosi;gh7p2378-2.jpg

Rally posádku tvorí dvojica a Tiborovou polovicou v súťažnom vozidle bol Petr Těšínsky, čiže spolujazdec Mária Csenteho. „Musím povedať, že Petr je naozaj špičkový spolujazdec. Okamžite sme našli spoločnú reč a v aute to od prvých metrov trate fungovalo. Samozrejme sme sa spoločne snažili počas súťaže absolútne zladiť, čo sa nám aj podarilo a myslím si, že už teraz by sme s Petrom mohli absolvovať spoločnú veľkú rally. Naozaj, je to pán spolujazdec," začal s rozprávaním Tibor Cserhalmi. „Na trati to tiež nebolo zlé, len v sobotnej, večernej rýchlostke sa niečo udialo s elektronikou, museli sme auto odstaviť, zhasnúť motor, reštartovať systém a potom už všetko fungovalo normálne. Akurát sme tam nechali strašne veľa času, čo nás v absolútnom poradí posunulo až na šesťdesiatu deviatu priečku absolútneho poradia. Bolo jasné, že s umiestnením v TOP 10 sa môžeme rozlúčiť, ale aj tak sme to nevzdávali. V nedeľu všetko fungovalo super, auto bolo naozaj špičkovo pripravené a nám sa podarilo nakoniec vybojovať konečné štrnáste miesto absolútneho poradia. Ďakujem celému Subaru Komárno Teamu za dôveru," ukončil rozprávanie Tibor Cserhalmi.

Subaru Komárno Team, Miro Majláth

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri