Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

RUFA SPORT tretí v majstrovstvách Európy FIA ERC v Rzeszowe

Monday, 08. 08. 2016 - 09:48, Public relations   

RUFA SPORT tretí v majstrovstvách Európy FIA ERC v Rzeszowe

25.Rajd Rzeszowski 2016 priniesol slovenskému RUFA SPORT Teamu a jeho posádke Grzegorzovi Grzybovi a Robertovi Hundlovi tretie miesto absolútneho poradia v rámci FIA ERC, ale aj víťazstvo v rámci domáceho šampionátu.

Lukasz Krzeminski;obraz00050-1.jpg

Súťažnej posádke slovenského RUFA SPORT Teamu jazdiacej na Forde Fiesta R5 patrila po prvom, nočnom teste v rámci seriálu FIA ERC piata priečka priebežného poradia. Druhá etapa začala výborne, neskôr však defekt na Grzegorzovej obľúbenej rýchlostnej skúške Lubenia ich z tretieho miesta posunul smerom dolu. Na ďalšom teste však všetko dobehli a vrátili sa na tretie miesto, ktoré udržali až do cieľa celej súťaže.

Lukasz Krzeminski;obraz00047-1.jpg

V rámci poľských rally majstrovstiev, do ktorých sa v Rzeszowe o body rovnako bojovalo,, im patrilo po piatkovej prvej rýchlostnej skúške druhé miesto. V nasledujúcom teste to bola až ôsma priečka, vďaka defektu o ktorom sme už hovorili. V nasledujúcom, štvrtom teste sa prebojovali do vedenia, ktoré im rovnako až do cieľa nikto nevzal. Keďže Grzegorz s Robertom už pred touto súťažou viedli v priebežnom hodnotení poľského rally šampionátu, svoje vedenie navýšili.

Tibor Szabosi;obraz00067-1.jpg

Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom a Fordom Fiesta R5 vo farbách slovenského RUFA SPORT Teamu tak dosiahli v Rzeszowe na výborné umiestnenia, keď v súťaži započítavanej do seriálu FIA ERC dojazdili tretí a v rámci poľských rally majstrovstiev zvíťazili.

Tibor Szabosi;rzeszowski-2016-1-of-2.jpg

„Som neskutočne spokojný. Naša posádka v silnej európskej konkurencii, kde štartovali jazdci takých mien ako sú Kajetanowicz, či Bouffier, dokázala prekrásne zabojovať a dosiahnuť na výborné umiestnenia v rámci majstrovstiev Európy FIA ERC. Trate boli náročné, počasie nevyspitateľné, keď najskôr bolo neskutočne horúco, no na druhý deň začalo mrholiť a enormne sa schladilo. Samozrejme toto počasie malo vplyv aj na voľbu správneho obutia.

Tibor Szabosi;img-0241-7.jpg

To sa Grzegorzovi s Robertom podarilo a víťazstvom v poľských majstrovstvách si zabezpečili náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Verím, že toto víťazstvo bude tvoriť základ na zisk poľského absolúneho rally titulu. Tieto úspechy by sme však nedosiahli bez špičkovej práce mechanikov, ale ani bez podpory reklamných patrnerov, za čo všetkým patrí moja veľká vďaka," povedal po 25.Rajde Rzeszowski Ľubomír Klemna, manažér RUFA SPORT Teamu.

Tibor Szabosi;obraz00004-1.jpg

RUFA SPORT Team spoločne s posádkou Grzegorz Grzyb a Robert Hundla, ale aj ich Ford Fiesta R5 sa slovenským divákom predstavia už počas nasdchádzajúceho víkendu na Rally Lubeník, kde ich diváci majú možnosť opäť sledovať v plnom nasadení.

Miro Majláth

Tibor Szabosi;obraz00061-1.jpg

Tibor Szabosi;obraz00024-1.jpg

Tibor Szabosi;rzeszowski-2016-2-of-2.jpg

loga-2015.jpgDiskusia k článku