Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  ERC

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

L Racing: Koniec leta na plný plyn

Wednesday, 24. 08. 2016 - 14:39, Martin Trenkler   

L Racing: Koniec leta na plný plyn

Horúci koniec letnej sezóny čaká automobilový tím L Racing opäť na dvoch frontoch: predposledné preteky do vrchu (MSR PAV) na Ostrej Lúke a slávna, no náročná Barum Czech Rally Zlín.

Veľké Majstrovstvá Európy v rally (FIA ERC) sa po roku vracajú do Zlína. Slávna "Barumka" je tak na programe už tento víkend. Vlastimil Majerčák sem prichádza po tretíkrát a sekundovať mu bude stálica Miška Vejačková na mimoriadne zodpovednom mieste spolujazdkyne vo vozidle Ford Fiesta R5 EVO. Čaká ich dvojetapová súťaž s večernou mestskou skúškou už tento piatok večer. Nebude jednoduché úspešne dokončiť bezmála 230 meraných kilometrov z takmer 740, ktoré posádky absolvujú celkovo. Barumka má skutočne európske parametre a náročnosť. Vlasto s Miškou sa však nejdú porovnávať so skúsenou špičkou, no chcú zberať cenné skúsenosti.

Tibor Szabosi;c30i8330.jpg

Vlastimil Majerčák: "Sme tu po tretíkrát, aj keď organizátor opäť zmenil pár vecí, čiže nemôžeme sa veľmi orientovať podľa predošlých ročníkov. Je to veľmi náročná súťaž na európskej úrovni. Trate sú zvyčajne dosť dlhé a vďaka veľkému počtu áut je na mnohých miestach vyťahané blato a štrk. Všetko si samozrejme značíme do rozpisu vopred, no môžu sa objaviť miesta, ktoré prekvapia. Bude to teda náročné aj na rozpis a diktovanie. Berieme to ako príjemné spestrenie sezóny, nejde však o jej vrchol, i keď je Barumka veľký rally sviatok. Ide nám viac o prípravu pre naše ďalšie smerovanie. Atmosféra je zakaždým skvelá a prichádza sem vždy množstvo divákov. O dva týždne neskôr nás potom čaká posledná súťaž MSR v rally v Košiciach."

Tibor Szabosi;c30i7481-1.jpg

Na Ostrej Lúke pôjde o veľa

Nemenej jednoduché to bude tento víkend aj na 2650-metrovej trati MSR pretekov automobilov do vrchu neďaleko Zvolena. Ostrá Lúka je predposledným podujatím kopcovej sezóny a Věroslav Cvrček ml. na Škode Fabia RS2000 má stále šancu prehovoriť do bojov o titul absolútneho majstra Slovenska. Po týchto pretekoch, rozdelených na 4 merané jazdy, ostáva už len posledné podujatie v poľskej Korczyne. Zoznam prihlásených hovorí hneď o niekoľkých menách pod vlajkou L Racingu: okrem Věroslava Cvrčeka ml. by sa mal ukázať aj Ján Lipták na Mini WRC, Peter Lipták na Mitsubishi Lancer EVO IX, Denis Pavlík na Škode Fabia A1400, Dennis Zeťák na Opel Corsa C a Poliak Roman Baran s Mitsubishi Lancer.

Martin Paľov;ik8a3187.jpg

Ján Lipták: "L Racing absolvuje opäť dve rozličné podujatia v rovnaký víkend. Vlastovi a Miške držíme palce na slávnej európskej Barumke a na Ostrej Lúke pre zmenu budeme držať palce nášmu Věroslavovi, ktorý napriek problémom posledných podujatí má silu aj ambíciu bojovať o titul do posledného metra. Moju a Petrovu účasť ešte zvážime, vzhľadom na technické a iné faktory."

Tibor Szabosi;gh7p3575-5.jpg

Peter Lipták: "Tento rok mi vôbec nejde o body, keďže som vynechal väčšinu pretekov kvôli pracovným povinnostiam a je otázne, či sa mi podarí odštartovať aj na Ostrej Lúke. Je to síce príjemné adrenalínové spestrenie, no dôležitejšie ako moja účasť je správne fungovanie tímu, čomu venujem všetok svoj čas."

Martin Trenkler/RPM

Tibor Szabosi;gh7p4606-2.jpg

l-racing-sponzori-08-2016.jpgDiskusia k článku