Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

ZANETI Motorsport ukončil aj sezónu v MRC

Monday, 04. 11. 2019 - 11:55, Peter Baran   

ZANETI Motorsport ukončil aj sezónu v MRC

Koniec roka znamená aj ukončenie rôznych šampionátov. Medzi tieto šampionáty sa zaradil aj Mini Rally Cup, ktorý svoje „grand finale“ umiestnil do katastra obce Liptovské Sliače. Aj keď sa ZANETI Motorsport zúčastnil iba vybraných podujatí tohto šampionátu, ktoré chalani využili skôr na testovanie a prípravu techniky, finále si nenechali ujsť.

Tibor Szabosi

Na štart sa postavil jazdec ZANETI Ivan Mutňanský, ktorému robil "oči" skúsený „MRC-čkar“ Maťo Španko. V silnej konkurencii výborných jazdcov chceli zabojovať o najvyššie priečky so svojím Mitsubishi Lancer Evolution X R4. Práve s tým „mišiakom“, s ktorým Ivan vybojoval titul vicemajstra Európy vo FIA European Hill Climb Championship. Aj keď toto kopcové náradie nie je práve najvhodnejšie na rely trate s veľkým množstvom nerovností, posádka sa s týmito podmienkami popasovala na výbornú.

Tibor Szabosi

Ivan sa pred odchodom na Sliače dušoval, že ide o stretnutie s výbornou partou ľudí a výsledok je nepodstatný. Ale každý, kto si sadol za volant súťažného auta vie, ako to je. Navigátor začne odpočítavať a všetky sľuby rodine, kamošom, mechanikom, proste každému, idú bokom. Ide sa súťažiť, ide sa vyhrať. A ani teraz tomu nebolo inak. Už po prvej rýchlostnej skúške bolo jasné, že to bude súboj hlavne s Tomášom Minarovičom, ktorý štartoval na Mitsubishi Lancer Evolution IX. Sekundové rozdiely medzi týmito posádkami hnali oboch na hranice ich možností.

Tibor Szabosi;asf-8095-1.jpg

A aj v tomto prípade prišlo na rad pravidlo, že „kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva“. Ivan s Martinom v zápale boja spravili chybu, za ktorú dostali 40 sekundovú penalizáciu. Tá ich vo finále odsunula na 4. miesto absolútneho poradia za Tomáša „Srnku“ Ondreja, Minaroviča a Bartošíka. V hodnotení MRC si vybojovali tretie miesto absolútne a rovnaká priečka patrila Ivanovi s Martinom aj v hodnotení triedy A4. Keďže sa jednalo o posledné podujatie sezóny, na rad príde aj vyhodnotenie celkového poradia. Vyššie už bolo spomenuté, že ZANETI Motorsport sa zúčastnilo iba vybraných podujatí tohto seriálu. Výsledky však v tomto prípade stačili na výborné 5. miesto v triede A4 v sezóne 2019.

Tibor Szabosi

Ďalší seriál je v tomto roku na konci. Pred nami sú však ešte podujatia, ktorých sa ZANETI Motorsport určite zúčastní. To najbližšie bude na SLOVAKIA RING-u 21. a 22. 11. 2019. A neboli by to „zaneťáci“, keby si nepripravili prekvapenie. Aké? Ak by sa to prezradilo, už by to nebolo prekvapenie. Malú pomôcku však dať môžeme. Ak pôjde všetko podľa plánu, ZANETI Motorsport bude štartovať s vozidlom najvyššej rally špecifikácie. Už viete?

Peter Baran, ZANETI Motorsport

Michal Bobko;dsc6315-1.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri