Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

ZANETI Motorsport ide ukončiť aj sezónu MRC

Thursday, 24. 10. 2019 - 17:08, Peter Baran   

ZANETI Motorsport ide ukončiť aj sezónu MRC

Seriál amatérskych podujatí MRC (Mini Rally Cup) vstupuje do svojej finálnej fázy. Už štvrtý ročník Minirally Liptovské Sliače dá záverečnú bodku za sezónou 2019. Táto „prípravka pre veľké súťaže“ sa teší z roka na rok väčšej obľube a aj to bol jeden z dôvodov, prečo si to Ivan Mutňanský chcel vyskúšať. MRC Levoča a MRC Tribeč (kde s Petrom Baranom získali druhé miesto) boli vstupnou bránou do sveta MRC.

Tibor Szabosi

A prečo sa opäť vracia? Nedá sa tu hovoriť o bodoch, o víťazstve na jednotlivých podujatiach, či dokonca o absolútnom umiestnení v celej sezóne. Na týchto súťažiach sa ešte stále dá nájsť to ozajstné spojenie rivality na tratiach a kamarátstva v servisnom zázemí. Bezprostredný kontakt s množstvom fanúšikov je už iba tou povestnou čerešničkou na torte.

Tibor Szabosi

Na meranie síl s viac ako štyridsiatkou prihlásených posádok nasadzuje ZANETI Motorsport posádku Ivan Mutňanský – Martin Španko s Mitsubishi Lancer Evolution X R4. Aj keď priorita tejto sezóny bola postavená na európskom kopcovom šampionáte (v ktorom sa stal vicemajstrom), Ivan sa vždy rád ukázal a svojím spôsobom aj podporil menšie, ale o to priateľskejšie podujatia. Zaradil sa tak medzi mená, ako Tomáš „Srnka“ Ondrej, Vladko Vlha, či kopcový majster Paťo Purš a mnoho ďalších skvelých jazdcov, ľudí, ktorí sa na tejto malej oslave motorizmu stretnú v katastri obce Liptovské Sliače.

Tibor Szabosi

Aj keď sa vyššie spomína, že o body a čas nepôjde, samozrejme, že všetci sú pretekári. A tí sadajú do auta s chuťou a túžbou vyhrávať. Inak tomu nebude ani v tomto prípade. V ZANETI Motorsport všetci veríme, že aj na MRC Liptovské Sliače bude spomínať iba v dobrom. A ak ste dočítali správu až tu, máme pre vás jednu (ešte vždy „polotajnú“) informáciu. Na AutoShow na Slovakiaringu bude minimálne jedno vozidlo WRC.

Peter Baran, ZANETI MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri