Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Základné fakty k 44. ročníku Rally Košice

Tuesday, 11. 09. 2018 - 08:00, Public relations   

Základné fakty k 44. ročníku Rally Košice

Šiesta súťaž slovenského šampionátu v rally odštartuje v centre východného Slovenska už o šesť týždňov. 44. ročník Rally Košice rozhodne aj o majstroch Slovenska v absolútnom poradí i v jednotlivých triedach.

Tibor Szabosi;c30i7249-8.jpg

Dve súťažné etapy, 13 rýchlostných skúšok, návrat na trate v okolí Jahodnej a Ružína, slávnostných štart v centre mesta Košice i meno nového absolútneho majstra Slovenska. Toto všetko a mnoho iného prinesie v poradí už 44. ročník Rally Košice. Konať sa bude v jesennom termíne 19.-21.októbra 2018.

Martin Paľov;ik8a6120-1.jpg

Súťaž je zaradená do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy a FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy historických vozidiel, Majstrovstiev Slovenska v rally i historických vozidiel, Slovenského rally pohára a Rally Legend. Celková dĺžka trate je 390,95 km, z ktorej 138,4 km tvorí 13 rýchlostných skúšok. Tie sú do dvoch etáp rozdelené v pomere 7:6. Posádky Slovenského rally pohára majú pred sebou len jednu súťažnú etapu, ktorú absolvujú v nedeľu na trati dlhej 165,3 km. Štyri rýchlostné skúšky tvoria celkovo 35,8 meraných km.

Tibor Szabosi;c30i9421-9.jpg

Súťažný program odštartuje vo štvrtok registráciou posádok s voliteľným administratívnym preberaním a obhliadkou trate. Piatok je určený prevažne na obhliadku trate. Administratívne a technické preberanie sú naplánované na sobotu ráno spoločne s testovacou rýchlostnou skúškou. Štart samotnej súťaže sa uskutoční od 14. hodiny na Hlavnej ulici v Košiciach, odkiaľ sa posádky postupne presunú na štart prvej skúšky RS Jahodná, ktorá je svojou dĺžkou 23,45 km zároveň aj najdlhšou z celého harmonogramu súťaže. Po absolvovaní siedmich RS budú vozidlá umiestnené do uzavretého parkoviska, odkiaľ vyjdú v nedeľu ráno po 8:00 hod. Cieľ rally s odovzdávaním cien je naplánovaný na 14. hod.

Tibor Szabosi;c30i8336-7.jpg

Pozrime sa ešte na ďalšie dôležité fakty. Riaditeľstvo súťaže bude rovnako ako minulý rok umiestnené v areáli STK na ulici Pri Prachárni 20, kde bude aj servisné parkovisko. Shakedown, resp. testovacia RS sa uskutoční v sobotu medzi 8-11 hod. v Opátke a jej dĺžka je 2,2 km. Posádkam odporúčame poriadne si naštudovať časový harmonogram i obmedzenia na obhliadke trate, aby nedošlo k zbytočným nedorozumeniam. Kompletné Zvláštne ustanovenia sú k stiahnutiu na webstránke organizátora kosice.rallye.sk. Uzávierka prihlášok je 7. októbra.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 44. Rally KošiceDiskusia k článku