Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Z Cazin Great Prix na Ústeckú 21

Friday, 23. 08. 2019 - 20:39, Peter Baran   

Z Cazin Great Prix na Ústeckú 21

O cestovateľských ambíciách členov Ambruz Racing tímu sme sa už zmieňovali. V nastolenom trende pokračujú aj tento víkend. Stále v osvedčenej zostave, tento krát však konečne spolu. Večerné posedenie a debaty budú určite aj o tom, ako sa Maťovi Juhásovi darilo na Jankovom Vŕšku, spomenú sa aj výsledky a skúsenosti Anky a Peťa Ambruzovcov, ktorí reprezentovali Slovensko na Cazin Great Prix v Bosne a Hercegovine. A keďže nie každý bude mať príležitosť sedieť pri stole, informácie nájdete aj v riadkoch nižšie.

Tibor Szabosi

Podujatie v Cazine bolo ďalším kolom CEZ, v ktorom Peter Ambruz so svojím Mitsubishi Lancer Evolution IX. mieri na najvyššie pozície. A aj na tomto podujatí potvrdil, že úplne oprávnene. So silnou konkurenciou prevažne domácich a chorvátskych jazdcov sa popasoval tým najlepším spôsobom – rýchlosťou. Svoj potenciál ukázal už v prvej jazde. Výsledným časom 2:27,439 sa zaradil do prvej desiatky celkového poradia. Vrásky sa objavili hlavne na čele Vasilije Jakšiča, ktorý nečakal tak tvrdého a rýchleho súpera v skupine N. Férovosť sa v tomto športe však „nosí“, a Vasilijes uznaním potriasol ruku jazdcovi Ambruz Racingu. Dalo sa však čakať, že sa bude poriadne „tlačiť na pílu“. A očakávania sa naplnili do bodky. Peter už na Jakšiča nestačil, a tak sa situácia otočila. Potriasol Vasilijemu rukou a zagratuloval k prvému miestu v „N-kách“. Ambruz Racing si tak odniesol druhé miesto v skupine N a deviate miesto celkového poradia. V hodnotení CEZ patrilo Petrovi Ambruzovi 7. miesto celkovo, 2. v divízii a 2. v N-kách. Svoju premiéru na tomto kopci mala Anka Ambruzová. Po problémoch s technikov z posledných pretekov, kde sa objavil dokonca aj malý plamienok, bola hlavná úloha otestovať, vyskúšať, dojazdiť. A to sa aj podarilo, aj keď s veľkou opatrnosťou.

Tibor Szabosi

Kým posledných pár pretekov sa sily Ambruz Racingu delili, na Ústeckej 21 sa opäť spoja. Predstavia sa tu všetci kopčiari, ktorí reprezentujú farby bratislavského tímu. Martin Juhás s Tatuusom FR2000 bude bojovať vo svojej triede s piatimi súpermi s troch krajín. Peter Ambruz berie svoje Mitsubishi Lancer Evolution IX na túto 3650 metrov dlhú trať s ambíciou zabojovať minimálne o TOP 3 v N-kách. K tejto dvojici sa pripoja aj dve Hondy Civic TypeR. Za volantom prvej bude sedieť ostrieľaný borec Peťo Kacvinský, druhú bude preháňať po trati Anka Ambruzová.

Tibor Szabosi

„Táto trať, vlastne celé toto podujatie má svoje zvláštne čaro. U človeka by som to nazval vyžarovanie osobnosti, ale ako to pomenovať v spojení s cestou? Každopádne som veľmi rád, že tu tento rok môžem štartovať. Šampionát IHCC sa pomaly blíži ku koncu a zatiaľ sa to javí tak, že by sme s tímom mohli zabojovať o pekné výsledky. Ako sa hovorí – uvidíme v cieli.“ Martin Juhás hovoril o čare Ústeckej 21 úplne právom. Atmosféra tohto podujatia sa nejakým zvláštnym spôsobom neriadi nijakými pravidlami. Je iná. A ako sa bude v tejto atmosfére dariť Ambruz Racingu a jeho zverencom? To sa dozvieme už počas tohto víkendu.

Peter Baran, Ambruz Racing

Tibor SzabosiDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri