Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

XIQIO Racing Team myslí aj na hendikepovaných ľudí

Wednesday, 03. 07. 2024 - 19:16, Miroslav Majláth   

XIQIO Racing Team myslí aj na hendikepovaných ľudí

XIQIO Racing Team to nie sú iba rally vozidlá, ale aj pomoc hendikepovaným. Ukážkou je absolvovanie NoLIMITS RUN Štefanom Bendulom za podpory XIQIO Racing Teamu.

 

Tibor Szabosi

Iniciátorom akcie bol práve košický XIQIO Racing Team. Kondičný tréner Štefan Bendula, ktorý má vymenený bedrový kĺb a niekoľkokrát operované kolenné kĺby absolvoval 1537 km dlhú cestu z Ríma do Košíc na vlastných nohách.

Tibor Szabosi

„Štefan Bendula je môj dlhoročný kondičný tréner. Keď mi povedal o možnosti absolvovať No LIMITS RUN bez rozmýšľania som túto myšlienku podporil. S titánovým kĺbom ubehol celkovo 1 573 km v neľahkých podmienkach za 34 dní z Ríma až do rodných Košíc,“ vysvetľuje Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu.

Tibor Szabosi

Ako vlastne vznikla myšlienka absolvovať NoLIMITS RUN vysvetlil jej účastník Štefan Bendula: „Keď som pred tridsiatimi rokmi odchádzal do Talianska za prácou, morom, dobrodružstvom, dal som mojej mamke sľub, že domov sa isto vrátim, aj keby som mal ísť peši. Tento sľub rokmi prerástol do veľkej osobnej výzvy, a tak keď som už začal premýšľať na návrat z Talianska, kde som prežil dvadsať pekných a zaujímavých rokov, rozhodol som sa, že to urobím po svojom – behom. Začal som pripravovať tento môj No Limits Run ‚Všetky cesty vedú domov. Trvalo mi to pätnásť rokov, až sa všetko podarilo zorganizovať, zariadiť a zrealizovať, a to vďaka môjmu dlhoročnému kamarátovi Mariánovi Mičákovi a XIQIO Racing Teamu, ktorý sa o to všetko nezištne postaral. Za to im patrí velikánske ďakujem.“  

Tibor Szabosi

Všetko sa nakoniec podarilo a Štefan Bendula úspešne absolvoval celú 1537 kilometrov dlhú trasu z Ríma až do Košíc. Tu však spolupráca s XIQIO Racing Teamom neskončila, skôr nabrala nové obrátky. Ďalšou akciou totiž bolo urobiť radosť hendikepovaným deťom v spolupráci s legendárnym rally jazdcom Igorom Drotárom.

Tibor Szabosi

Hneď na druhý deň po 27. Rally Prešov 2024 sa priestor pred Tatran hand arénou v Prešove premenil zo servisného parkoviska na slalomovú dráhu. Dôvodom bolo konanie Šarišského slalomu 2024. V rámci tohto majstrovského podujatia pripravil XIQIO Racing Team v spolupráci s Igorom Drotárom vozenie hendikepovaných detí. A aby to nebolo len také nejaké vozenie, poslúžilo krásne červené Ferrari.

Tibor Szabosi

„V spolupráci so Štefanom Bendulom, pani Dagmar Kočiovou a občianskym združením Usmej sa na mňa, za významnej pomoci Industrial Services Prešov s.r.o. sme pripravili pred Tatran hand arénou v rámci Šarišského slalomu prekvapenie pre hendikepované deti. Igor všetky deti povozil v našom Ferrari. O tom, že to boli neskutočné emócie, ktoré roztopili srdcia všetkých zúčastnených asi ani netreba hovoriť,“ doplnil záverom Marián Mičák.

Tibor Szabosi

Na záver už treba iba poďakovať XIQIO Racing Teamu a Mariánovi Mičákovi za jeho ľudskosť a dobrotu v srdci. Bodaj by sme mali takýchto tímov a ľudí plné Slovensko.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri