Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Vyššia spotreba potrápila posádku Jantar Teamu v desiatej etape

Wednesday, 12. 01. 2022 - 15:20, Miroslav Majláth   

Vyššia spotreba potrápila posádku Jantar Teamu v desiatej etape

Máme za sebou desiatu etapu Rally Dakar 2022 a ideme ďalej za svojim cieľom, hlásia členovia slovenského Jantar Teamu.

 

Jantar Team

Desiata etapa Rally Dakar 2022 v prípade kategórie Car Classic, v ktorej bojuje aj posádka slovenského Jantar Teamu, Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher jazdiaca na vozidle Mitsubishi Pajero 3000 L141G, smerovala z Wadi Ad Dawasiru do mesta Bisha. Jej celková dĺžka bola štyristopäťdesiatsedem kilometrov, pričom na dvestosedemdesiatich siedmych kilometroch Juraja s Ľubošom čakali štyri testy regularity a jeden test navigácie.

Jantar Team

„Bola to opäť jedna z tých rýchlych etáp, konajúca sa v mäkkom piesku, čiže pre nás a našu prevodovku zase trochu trápenie, ale musíme robiť s tým čo máme, tak sa nechcem sťažovať. Skúšali sme ísť na redukcii, tam nám však podstatne vyskočila spotreba, čo bol ďalší problém a do cieľa sme došli už len tak, tak, na rezervu. Ale sme tu, to je podstatné. Ostávajú nám dve etapy, tak už to nejako dúfam dáme,“ zhodnotil dnešnú etapu Juraj Ulrich.

Jantar Team

V podstate spokojný bol aj spolujazdec Ľuboš Schwarzbacher: „S výkonom auta aj svojim sme spokojní. Myslím si, že to mohlo byť lepšie, mrzí nás to predvčerajšie zapadnutie a s tým spojená strata, ale na chyby sa nehrá, tak to musíme brať tak ako to je. Dnes bolo v aute neskutočne teplo, čo nám ubralo dosť z fyzických síl. Ale sme tu a hneď máme lepšiu náladu.“

Jantar Team

Rally Dakar 2022 sa už neúprosne blíži k cieľu. Zajtra je na programe predposledná etapa v okolí mesta Bisha. V prípade kategórie Car Classic čaká na súťažiacich kratšia trať o celkovej dĺžke dvestodeväťdesiatosem kilometrov. V tomto počte je už započítaný aj navigačný a regularity test.

Jantar Team

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri