Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Výbohovci na premiérovej 12 hodinovke s druhým miestom v cieli

Tuesday, 30. 03. 2021 - 14:23, Miroslav Majláth   

Výbohovci na premiérovej 12 hodinovke s druhým miestom v cieli

Slováci jazdiaci za MiddleCup Racing, Miroslav a Matúš Výbohoví, doplnená o českého jazdca Josefa Krála dojazdila 12 hodinové preteky na okruhu v Mugelle na druhom mieste absolútneho poradia.

 

Scuderia Praha

Otec a syn Výbohoví, ktorý reprezentujú Slovensko v rámci seriálu Ferrari Challenge Europe, si vyskúšali ako chutia vytrvalostné preteky automobilov na okruhu trvajúce 12 hodín prvýkrát vo svojej jazdeckej kariére. Do partie pritom vzali Josefa Krála, ktorý patrí už niekoľko rokov medzi najlepších okruhových jazdcov z Čiech.

Scuderia Praha

V Mugelle počas posledného marcového víkendu odštartovalo prvé kolo sezóny 24H Series. Už od začiatku sa ukazovalo, že novovzniknutá trojica vie jazdiť naozaj výborné časy, keď s vozidlom Ferrari 488 GT3 dojazdila v kvalifikácii na štvrtej priečke. A to aj napriek faktu, že obaja Výbohovci sedeli vo vozidle špecifikácie GT3 vôbec po prvýkrát v stredu pred pretekmi pri voľných tréningoch. Preteky boli rozdelené na štvorhodinový Part 1 a osemhodinový Part 2. V prvej štvorhodinovke patrilo Mirovi, Matúšovi a Josefovi tretie v cieli miesto. V priebehu druhých, osemhodinových pretekov najskôr veľmi dlho slovensko-česká trojica viedla, potom prišiel mierny prepad, ktorý znamenal druhé miesto v cieli.

Scuderia Praha

„V každom prípade sme všetkých súperov v dobrom prekvapili. Sme radi, že naše Ferrari 488 GT3 sa ukázalo v dobrom svetle a chalani vyjazdili pri svojej premiére takýto fantastický výsledok. Verím, že aj im sa vytrvalostné preteky zapáčili a teším sa na ďalšie pokračovanie,“ zhodnotil manažér Scuderia Praha.

Scuderia Praha

Ďalšími pretekmi sezóny 24H Series bude dvanásť hodinovka na francúzskom okruhu Paul Ricard, ktorá odštartuje koncom mesiaca apríl.

Scuderia Praha

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri