Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Všetci jazdci tímu MX Slovakia na medailových pozíciách

Wednesday, 09. 10. 2013 - 05:00, Zdenka Frývaldská   

Všetci jazdci tímu MX Slovakia na medailových pozíciách

V sobotu 5. októbra sa v Beckove na posledných pretekoch seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov rozhodovalo o celkovom poradí v tejto sezóne. V kategórii MX junior sa stal vicemajstrom Slovenska Richard Šikyňa. Michal Novocký aj cez svoju neúčasť na týchto pretekoch z dôvodu zranenia skončil v celkovom poradí tretí. Najmladší tímový kolega Tomáš Kohút (na snímke) si v triede MX85 po zisku titulu vicemajstra Českej republiky zaknihoval aj titul vicemajstra Slovenska a Jaroslav Antalič obsadili celkové tretie miesto.

richard-sikyna-2.jpg

Richard Šikyňa (MX junior)
Jazdci už tradične dorazili do Beckova deň pred začiatkom pretekov. Ráno ich prekvapili prízemné mrazy. Najhoršie na tom bol Richard Šikyňa, ktorý absolvoval prvý tréning už o ôsmej ráno. To mu však nezabránilo zajazdiť v prvom tréningu najlepší čas. Rovnako najrýchlejší bol aj v kvalifikácii, čím si zabezpečil najvýhodnejšie postavenie na štarte. Prvá jazda prebehla podľa Richardových predstáv a vyhral ju s obrovským náskokom systémom štart-cieľ. Rovnako suverénnym spôsobom dominoval aj v druhej jazde a bolo z toho dvojnásobné víťazstvo na trati v Beckove. Na titul Slovenského majstra to však nestačilo. Ten získal s náskokom 11 bodov Denis Poláš. ,,Bol to môj prvý rok v ,,125kách". Nie všetko vyšlo podľa predstáv, ale celkovo prevláda spokojnosť. Uvidíme aké to bude v budúcej sezóne. Určite však chcem stáť na stupňoch víťazov vyššie."

michal-novocky-1.jpg

Michal Novocký (MX junior)
Pre zranenie pravej ruky, ktoré si Michal priniesol zo svojho reprezentačného vystúpenia z Majstrovstiev sveta družstiev v nemeckom Teutschenthaly sa nemohol postaviť na štart v Beckove a zabojovať o prípadné lepšie umiestnenie. Dostatočný bodový náskok v celkovom poradí pred štvrtým jazdcom mu však stačil na tretie miesto v tejto sezóne.

jaroslav-antalic-2.jpg

Jaroslav Antalič (MX85)
Jaro absolvoval kvôli zime prvý tréning v bunde. Zajazdil druhý najlepší čas, hneď za svojím tímovým kolegom, Tomášom Kohútom. V kvalifikácii patril tiež k najrýchlejším, keď zajazdil 3. čas. V prvej jazde odštartoval rovnako na tretej pozícii no chyba po dvoch kolách ho posunula na 5. priečku. Postupne sa však prebojoval opäť na počiatočné tretie miesto. Dve kolá pred koncom mal Tomáš Kohút na svojom motocykli poruchu, musel odstúpiť a preto došiel Jaro do cieľa druhý, za Pavlom Repčákom. Do druhej jazdy vyrazil rovnako tretí, no za zákrutou narazil na hrboľ, čo mu vyrazilo dych. V poradí o niečo klesol, ale znovu sa dokázal prepracovať na bronzovú priečku. Po druhom a treťom mieste z toho bolo celkové druhé miesto na pretekoch v Beckove. V konečnom poradí medzinárodných majstrovstiev Slovenska obsadil Jaro tretie miesto. ,,Na tejto trati sa mi nejazdí dobre. Bola však dobre pripravená, takže to bolo celkom fajn. Sezóna mohla dopadnúť aj lepšie, nebyť pokazených pretekov v Sverepci. Budúcu sezónu už budem rovnako ako Richard Šikyňa jazdiť na ,,125", takže to bude taká zoznamovacia sezóna. No možno preto by to mohlo byť lepšie..."

tonas-kohut.jpg

Tomáš Kohút (MX85)
Tomáš prišiel do Beckova reálne zabojovať o titul majstra Slovenska. V rannom tréningu bol najrýchlejší a v kvalifikácii zajazdil mladý jazdec tímu MX Slovakia druhý najlepší čas. V prvej jazde bol Tomáš od štartu stále na prvom mieste, ale musel neustále odolávať útokom svojho najväčšieho rivala Pavla Repčáka. Dve kolá pred koncom Tomáša „zradil" dovtedy bezchybne fungujúci motocykel a musel odstúpiť. Do druhej jazdy preto nastúpil s tréningovým motocyklom. Podaril sa mu znovu výborný štart a dostal sa hneď na čelo pretekov. Pavol Repčák sa na neho opäť tlačil, ale Tomáš vedúcu pozíciu ustrážil a došiel si po víťazstvo v druhej jazde. Na trati v Beckove sa umiestnil po odstúpení v prvej jazde nakoniec na 6. pozícii a v celkovom hodnotení slovenských majstrovstiev obsadil 2. miesto za Pavlom Repčákom. ,, Išlo sa mi celkom dobre. Obe jazdy som vlastne viedol, takže mi aspoň nikto neprášil do tváre. Škoda tej poruchy, ale nič to nemení na tom, že Paľo by titul získal aj tak. Takže je to asi zaslúžené. Ja sa však už teraz teším na ďalšiu sezónu."

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri