Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Víťazmi XXIV. TipCars Pražského Rellysprintu sú slováci Martin Koči a Radovan Mozner ml.

Monday, 03. 12. 2018 - 11:21, Public relations   

Víťazmi XXIV. TipCars Pražského Rellysprintu sú slováci Martin Koči a Radovan Mozner ml.

Majstri Slovenska v rally 2018 dokazujú svoje majstrovstvo. Na prestížnom podujatí TipCars Pražský Rallysprint, ktorý sa konal 1.12.2018 v Prahe na Strahove, vyhrala v silnej medzinárodnej konkurencii slovenská posádka Martin Koči – Radovan Mozner ml., jazdiaci za tím ŠKODA Slovakia Motorsport na vozidle Škoda Fabia R5 a tým úspešne ukončila sezónu 2018. Z 55 posádok prišli za nimi do cieľa jazdci Jozef Béreš ml. a Roman Odložilík.

Tibor Szabosi;c30i5649-17.jpg

Pražské podujatie má dlhoročnú tradíciu. Už 24 rokov sa v predvianočnom termíne schádzajú do Prahy závodné špeciály nielen z celej Českej republiky, ale aj zo Slovenska, Poľska, Nemecka a ďalších krajín. TipCars Pražský Rallysprint je rozlúčka so sezónou automobilových súťaží v Čechách. Podujatie patrilo určite k tým najlepšie obsadeným v celej histórii. Veď súťažili také mená ako Lukyanuk, Pech, Grzyb a ďalší rýchli jazdci s vozidlami kategórie R5 a navyše boli nasadené aj veľmi výkonné autá v kategórii WRC.

Tibor Szabosi;c30i7572-14.jpg

Martin sa postupne rozbiehal, lebo od Rally Košice nesedel v súťažnom aute. Pre zaujímavosť počas celých pretekov mal „obuté“ pneumatiky z prvého štartu na Rally Monte Carlo v roku 2015, pri jeho premiere s vozidlom kategórie WRC2. Podmienky na trati boli veľmi náročné a niektoré posádky odstúpili z rôznych príčin. Posledné dve rýchlostné skúšky sa išli v opačnom smere oproti dvom predchádzajúcim a v oboch dali o sebe vedieť Martin Koči a Radovan Mozner ml., úradujúcí majstri Slovenska. Už boli rozjazdení, verili si a zatiahli natoľko, že oba prejazdy vyhrali.

Tibor Szabosi;c30i3919-13.jpg

Tým poskočili o štyri priečky a z piateho miesta pred posledným prejazdom sa dostali na prvé miesto o deväť desatín sekundy pred Jožka Béreša ml. Taký záver asi len málokto čakal, pretože k víťazstvu sa prepracovali vlastne až z desiatej priečky (po 3. RS) a tým dokázali svoje jazdecké umenie. „Som veľmi šťastný, lebo krajšie ukončenie sezóny som si ani nevedel predstaviť. Je to najlepšie poďakovanie celému tímu, našim partnerom a fanúšikom, “ s nadšením povedal jazdec Martin Koči.

Tibor Szabosi;c30i4108-10.jpg

Celá súťaž sa išla na mokrom asfalte, až na pár úsekov pred štadiónom, kde na kockách zostala vrstva čerstvo napadaného snehu a bolo vidieť, ako pneumatiky bez hrotov na snehu prakticky vôbec nefungujú. Avšak šmykov a najrôznejších jazdeckých kreácií si diváci užili dosť.

Tibor Szabosi;asf-6329-19.jpgDiskusia k článku