Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Víťazmi 47. Rally Košice 2021 sa stali poliaci Marczyk a Gospodarczyk

Sunday, 17. 10. 2021 - 22:15, Public relations   

Víťazmi 47. Rally Košice 2021 sa stali poliaci Marczyk a Gospodarczyk

Dvojetapovú rally súťaž v Košiciach vyhrala poľská posádka Miko Marczyk a Szimon Gospodarczyk jazdiaca vozidle Škode Fabia Rally2.

47. Rally Košice 2021 odštartovala ako dvojetapová rally súťaž zaradená nielen do FIA zóny strednej Európy súdobých a historických vozidiel, ale aj ako slovenské a poľské majstrovstvá v rally. Za jej organizáciou stál Autoklub Košice, ktorý už dlhé roky organizuje rally súťaže v metropole východného Slovenska. Spomínaný organizátor v aktuálnej sezóne pripravil dvojetapovú súťaž na ktorej štart sa postavilo osemdesiattri súťažných posádok z piatich európskych krajín, Zúčastnené posádky sa počas konania súťaže museli vysporiadať s celkovou dĺžkou trate takmer štyristosedemdesiat kilometrov. V tomto počte už bolo započítaných aj stodvadsať deväť meraných kilometrov, pričom tieto boli rozdelené do dvoch etáp a desiatich rýchlostných skúšok.

asr64315.jpg

V absolútnom poradí bol počas oboch súťažných dní najrýchlejší Poliak Miko Marczyk, ktorého vo vozidle Škoda Fabia Rally 2 navigoval Szimon Gospodarczyk. Táto dvojica brala nielen plný počet bodov v rámci seriálu FIA CEZ, ale aj do poľských majstrovstiev, pričom im košický výkon zároveň zabezpečil aj v poradí už druhý poľský majstrovský titul. Druhé miesto absolútneho poradia patrilo ďalším Poliakom, v tomto prípade to bola posádka Wojciech Chuchala – Sebastian Rozwadowski a tretie bratom Lukaszovi a Tomaszovi Kotarbovcom.

asr65368.jpg

V prípade Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 vyhrali posledné kolo seriálu rovnako poliaci Tomasz Kasperczyk a Damian Syty na Volkswagene Polo GTI. Zo striebra sa na cieľovej rampe tešili Maďari László Német a jeho spolujazdec Imre Tóth na Škode Fabia Rally2. Trojicu najrýchlejších v slovenskom šampionáte v Košiciach patrilo Slovákovi Jarovi Melichárekovi a Moravanovi Martinovi Turečkovi na rovnakom vozidle.

asr64602.jpg

V prípade Slovenského rally pohára sa z víťazstva po oba dva dni tešila posádka Kysucký s Pečnerom na Mitsubishi Lancer EVO IV. Druhé miesto vybojovali Kacvinský s Devošom na Forde Fiesta. V sobotu tretie miesto patrilo Koščovi s Gallovičom na Peugeote 206 RC a v nedeľu Kecerovi s Ivanom na Forde Fiesta ST150.

asr65278.jpg

Všetky informácie ako aj podrobné výsledky nájdete na oficiálnej stránke organizátora, čiže www.rallye.sk

47. Rally Košice 2021 uzavrela sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally 2021. Fanúšikovia rally súťaží však ešte nemusia smútiť, keďže o mesiac odštartuje podujatie na Slovakia Ringu, ktoré ale je zaradené iba ako voľné.

asr64504.jpg

Tlačové stredisko
47. Rally Košice 2021
Miro Majláth

asr68431.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri