Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Veľká cena SR ponúkla množstvo výborných pretekov

Wednesday, 28. 08. 2019 - 08:18, Public relations   

Veľká cena SR ponúkla množstvo výborných pretekov

OMV MaxxMotion Veľká cena SR preteky cestných automobilov na okruhu predviedla množstvo zaujímavých pretekárskych momentov a neobyčajných výkonov. Bol to už desiaty ročník tohto tradičného podujatia na okruhu SLOVAKIA RING.

Množstvo jazdcov, tímov a áut rôznych divízií pretekalo cez víkend (23.-25.8.) v národných šampionátoch Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Slovinska, ako aj o Stredoeurópsku trofej FIA (FIA CEZ) a v pohári ESET V4 Cup.

1-170.jpg

Podujatie bolo opäť rozdelené do kvalifikácií, dvoch šprintov na 10 kôl a nechýbali aj hodinové vytrvalostné preteky Endurance s výmenou jazdcov. Najviac zaujali šprinty spojených Divízií 4 a 5 s vozidlami GT (GT3) a prototypmi. Prvý - sobotný šprint mal byť jasnou exhibíciou Mira Konôpku so špičkovým prototypom LMP2 (Ligier JSP2), s ktorým pretekal tento rok aj na 24 h Le Mans. Ten však po nevydarenom štarte prišiel o niekoľko miest a jeho ambície napokon skončili v štrku - po kolízii so Samom Sládečkom a Marcinom Jedlinskim. Z víťazstva sa tak tešil Konôpkov tímový kolega z ARC Bratislava Zdeno Mikuláško na LMP3 prototype Ginetta P3. Druhý skončil Christian Malchárek (Audi R8 LMS GT3) a tretí Richard Chlad ml. (Audi R8 LMS Ultra). V triede vozidiel GT3 si trofej za 3. miesto prevzal aj Štefan Rosina ml. (BMW M6 GT3).

2-143.jpg

Večerný sobotňajší Endurance vyhral Aleš Jirásek (Praga R1T) pred druhým Marcinom Jedlinskim (Audi R8) a tretí skončil v absolútnom hodnotení Libor Milota (Mercedes AMG GT3).

5-51.jpg

Nedeľa mala skrátený priebeh kvôli intenzívnej nočnej búrke, ktorá zaplavila aj časť trate.  Pretekársky program však pokračoval už na poludnie. V najsilnejšej Divízii 4 tentokrát neohrozene dominoval Miro Konôpka, ktorý vyhral na opravenom prototype LMP2 Ligier, s náskokom takmer 20 s pred druhým Marcinom Jedlinskim. Z tretieho miesta sa tešil Štefan Rosina ml. Ten predviedol skvelý výkon, keď sa s Mercedesom AMG GT3 prebojoval na pódium desaťkolových pretekov po štarte z úplne posledného miesta.

4-80.jpg

Ďalšie významné preteky na okruhu SLOVAKIA RING budú patriť motocyklom: Cena Slovenska preteky cestných motocyklov na okruhu je na rade 11.-13. októbra.

9-10.jpg

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri