Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

V Brne na štarte česká elita štyroch kolies

Thursday, 23. 05. 2019 - 11:30, Ľuboš Kašický   

V Brne na štarte česká elita štyroch kolies

Na Masarykovom okruhu v Brne sa ide medzinárodný vytrvalostný šampionát 24H Series. Na štarte Tomáš Enge, Josef Král, či Robert Šenkýř.


12-hodinové vytrvalostné preteky sa predstavia v Brne v špeciálnom formáte. „Závod je rozdělen na dva dny. V pátek se pojede 3 hodiny, v sobotu pak dalších 9 hodin. Pro diváka je novinka velmi atraktivní, protože má možnost vidět hned dva starty namísto jednoho. Zároveň se po první části mažou časové rozdíly, které se mezi startujícími týmy utvoří během pátku,“ vysvetľuje nový koncept šéfka Automotodromu Brno, Ivana Ulmanová. Do sobotňajšieho programu sa prenášajú rozdiely iba v prípadoch, keď je niektoré auto so stratou viac, ako jedno kolo.

24h-epilog-4.jpg

Návštevníci pretekov sa môžu v Brne znova tešiť na domáce hviezdy, medzi ktoré patrí aj pilot Bahemia Energy Racing Scuderia Praha, Josef Král, štartujúci na Ferrari 488 GT3. „Do závodu jdeme s jasným cílem, chceme vyhrát a uděláme pro to maximum. Konkurence bude tradičně velká, ale pro nás je zásadní odjet bezchybný závod. Věřím, že auto kluci nachystali velmi dobře, takže z toho může být pěkný výsledek. Do Brna se těším, je to můj oblíbený okruh,“ ktorý je vážnym favoritom na víťazstvo.

12h-brno-2.jpg

Jeho vážnym súperom bude pilot tímu RTR a doteraz jediný český pilot štartujúci v F1, Tomáš Enge. „Do závodu nasazujeme dvě auta, obě budou pilotovat jezdci se zkušenostmi jak z vytrvalostních závodů, tak ze závodů GT4. Závod nebude o jednom rychlém kole, ale o konzistentním výkonu. Rozhodli jsme se startovat ve velmi konkuren ní t íd GT4, bude to velký boj. Osobně bych byl rád za pódium,“ vraví majiteľ tímu RTR projects Tomáš Miniberger, za ktorý Enge štartuje.

12h-brno.jpg

Takže, kto bude mať chuť vyraziť tento víkend do Brna, môže si pozrieť zaujímavé preteky a českou špičkou. Vstupné je tri stovky a akciu sprevádza celý rad podporných činností pre zábavu divákov.

24h-epilog-3.jpg

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri