Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Uzávierky, obchádzky a parkovanie

Friday, 16. 07. 2021 - 09:45, Public relations   

Uzávierky, obchádzky a parkovanie

V dobe konania pretekov na Dobšinskom kopci bude úradne schválená uzávierka štátnej cesty I/67 medzi Dobšinou a Dobšinským kopcom. Uzávierka platí po obidva dni (17. – 18. júla 2021) v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod.

 

Tibor Szabosi;c30i3240-15.jpg

UZÁVIERKY

Snahou usporiadateľa bude v prípade priaznivého vývoja podujatia uvoľniť premávku na spomínanom úseku aj v skoršom termíne. Počas uzávierky budú pre vodičov, ktorí sa neplánujú zúčastniť pretekov, k dispozícii obchádzkové trasy - zobrazené na mape. Na hlavných prístupových komunikáciách v Gemerskej Polome, Štítniku a na križovatke pri Hnilci (Knola) bude zabezpečený odklon dopravy usporiadateľskou službou v spolupráci s Políciou SR. Vodiči, ktorí budú odklonení na príslušnú obchádzkovú trasu, dostanú od usporiadateľa informáciu, ktorá ich navedie na ich cieľové miesto. Vzhľadom na obmedzenú zaťažiteľnosť cesty medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom, spôsobenou poškodeným cestným telesom, môžu túto trasu použiť iba vozidlá s celkovou hmotnosťou do 3,5 t. Ostatné vozidlá musia využiť variantné riešenia.

Tibor Szabosi;c30i2212-16.jpg

DOPRAVNÉ OBMEDZENIA V DOBŠINEJ

Depo pretekárskych vozidiel bude na uliciach SNP, Nová a Námestie Tri ruže. Bude riadne vyznačené zákazovými dopravnými značkami v čase od 16. júla 2021 do 18. júla 2021. Parkovanie súkromných vozidiel divákov počas celého podujatia bude realizované usporiadateľom na vyhradených parkoviskách. Polícia SR bude monitorovať najmä Zimnú a Železničnú ulicu tak, aby boli priechodné a tým bol umožnený vjazd a výjazd vozidiel Dobšinčanov. Vozidlá vodičov, ktorí nebudú rešpektovať dopravné značenie alebo pokyny usporiadateľov, budú odtiahnuté do areálu Podniku služieb mesta Dobšiná.

Tibor Szabosi;c30i4027-17.jpg

PARKOVANIE POČAS PRETEKOV

Pre prichádzajúcich návštevníkov budú pripravené záchytné parkoviská.

  • Zo smeru od Rožňavy to bude parkovisko areálu EUROBUS a jeho okolie.
  • Zo smeru od Popradu a Spišskej Novej Vsi bude parkovisko "Gugel".
  • Preprava návštevníkov zo záchytných parkovísk EUROBUS, pri Kríži a Dobšinská Maša na miesto konania pretekov bude zabezpečená kyvadlovou dopravou. Kyvadlová preprava bude zabezpečená označenými autobusmi EUROBUSU aj počas prestávok medzi jednotlivými jazdami z Námestia Tri Ruže a Dobšinským kopcom, a naopak. Zastávky autobusu budú označené.

 

Všetky potrebné informácie o pretekoch na Dobšinskom kopci nájdete na našej webovej stránke www.dobsinskykopec.com, ako aj na našom profile na FB. Preteky na Dobšinskom kopci 2021 štartujú v sobotu 17. júla 2021 dvoma tréningovými jazdami. V nedeľu 18. júla 2021 sú na programe dve súťažné jazdy.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri