Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Úspešná rally premiéra v podaní Paulíny Poláčkovej

Tuesday, 19. 10. 2021 - 17:33, Miroslav Majláth   

Úspešná rally premiéra v podaní Paulíny Poláčkovej

Trnavčanka Paulína Poláčková má za sebou rally premiéru, ktorá vyšla doslova na jednotku.

 

Tibor Szabosi;ac7i6684-2.jpg

V živote rally jazdca sú momenty na ktoré sa nezabúda. Jedným z nich je prvý štart, ďalším nové auto, prvá vyhraná rýchlostná skúška, či majstrovský titul, ale takýmto momentom býva aj prvé odstúpenie zo súťaže, či nedajbože prvá vážnejšia havária. A presne ten prvý, čiže premiérový štart má za sebou Trnavčanka Paulína Polačková. Udialo sa tak v rámci 47.Rally Košice 2021 a treba povedať, že Paulínka túto skúšku zvládla na jednotku.

Tibor Szabosi;ac7i6685-3.jpg

„Musím povedať, že som bola pred štartom dosť nervózna, ale myslím, že to je úplne normálne. Musíme dnes odjazdiť najskôr rally školu a v nedeľu by som sa už rada zapojila do normálnych súbojov. Samozrejme pôjdeme spočiatku opatrnejšie, keďže našim cieľom je jednoznačne dôjsť až na cieľovú rampu,“ povedala pred štartom Paulína Poláčková

Tibor Szabosi;asr66581-2.jpg

Najskôr, v priebehu prvej etapy 47. Rally Košice 2021 musela Paulína úspešne absolvovať rally školu, čo sa jej aj za pomoci spolujazdca, Mareka Podobníka podarilo bez problémov. Následne po jej absolvovaní sa už v rámci druhej etapy 47. Rally Košice 2021 postavila Paulína s Marekom na štart svojej prvej oficiálnej rally súťaže. V nej splnili presne to čo mali naplánované a dojazdili až do cieľa.

Tibor Szabosi;asr67085-2.jpg

„Bolo to super a musím povedať, že sa mi to páči. Bola to prvá rally, ale určite nie posledná. Išla som prvýkrát so spolujazdcom, je to trochu nezvyčajné, ale musím si na to zvyknúť. Určite budeme musieť niekde trénovať aj v zime, keďže sa musím ešte veľa učiť. Ale som nadmieru spokojná, Marek je jeden z najlepších slovenských spolujazdcov a práve preto sme volili spoluprácu s ním. Verím, že dlho vydrží,“ zhodnotila Paulína Poláčková po dojazde do cieľa.

Tibor Szabosi;asr68686-4.jpg

Samozrejme nás zaujímal aj názor spomínaného Mareka Podobníka, ktorý už vyškolil množstvo slovenských rally jazdcov: „Myslím že na prvýkrát to bolo až nadmieru dobré. Mal so z toho trochu obavy, ale je to fakt dobré, Paulína sa zdá, že je výborná jazdkyňa. Samozrejme musíme na nej ešte poriadne popracovať, ale som presvedčený, že po najazdení viacerých súťaží sa dostane podstatne vyššie ako si niektorí možno myslia.“

Tibor Szabosi;asr67523-2.jpg

Posádka Paulína Poláčková a Marek Podobník ako sa zdá nenechávajú nič na náhodu a idú pracovať ďalej. Ich výkon si fanúšikovia rally súťaží budú mať možnosť vychutnať v aktuálnej sezóne ešte raz a to už o mesiac na Slovakia Ringu v rámci tradičnej Auto Show.

Miro Majláth

Fotogaléria z podujatia 47. Rally Košice

Tibor Szabosi;asr67081-3.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri