Home  »  Iné  »  Offroad

Tým FESH FESH vybojoval na rallye ve Španělsku 2. místo. Proti loňsku si o příčku polepšil

Thursday, 28. 07. 2022 - 19:37, Radovan Szabosi

Závodní tým FESH FESH se s jedním ze svých závodních speciálů zúčastnil tradiční soutěže ve španělském Teruelu BAJA Aragon, neboli BAJA Spain. Vozidlo IVECO Powerstar týmu FESH FESH jelo se španělskou posádkou Javier Mariezcurrena, Angel Irribaren a Facundo Vitoria.

Dvoudenní rallye se jela na 3 etapy. Předcházelo jim čtvrteční testování, po kterém musel servisní tým, který byl na tento závod vytvořen z mechaniků šumperského servisu KAR-mobil, který patří do skupiny OSTRA, u speciálu měnit prasklé čelní sklo a sestupný převod. Závodní trať byla převážně písčito kamenitá, množství ostrých kamenů působilo problémy snad všem posádkám. „Řešilo se tady spousta defektů, byly ale i horší problémy, kdy odskočený kámen rozbil jednomu z kamionů vodní čerpadlo“, říká pilot „fešáckého“ kamionu Javier Mariezcurrena. „My jsme naštěstí absolvovali tři etapy s pouhým jedním defektem“, doplňuje Javier.

Celkových 410 km bylo rozděleno do třech etap s tím, že sobotní dvě měly 89 a 91 km a největší porci, 230 km, museli zvládnout závodníci v neděli.

Tým FESH FESH obsadil stříbrnou pozici za Valtr Racing Teamem a před týmem Martina Macíka.

O FESH FESH Group

Fesh Fesh Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye DAKAR, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. Fesh Fesh Group je součástí skupiny OSTRA.