Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Tri štarty a tri víťazstvá na záver sezóny

Tuesday, 15. 10. 2019 - 13:30, Ľuboš Kašický   

Tri štarty a tri víťazstvá na záver sezóny

Na maďarskom Hungaroringu skončila záverečným podnikom sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov na okruhu a ESET V4 Cupu. Nitriansky tím SLADECKA MOTORSPORT potvrdil tituly víťazstvami v triede.

 

V posunutom termíne usporiadatelia ponúkli hneď tri preteky v šprinte a jedny vytrvalostné. Na štart v šprintoch (25 minút + 1 kolo) sa postavil mladší z bratov Sládečkovcov, Samo, ktorý potreboval potvrdiť pozíciu lídra a bodmi spečatiť majstrovský titul. „Každým kolom sa mi Hungaroring začal páčiť viac, čo som potvrdil aj naším vôbec najlepším časom na tejto trati,“ usmieva sa Samo Sládečka, ktorý v Triede GTC zvíťazil v oboch svojich štartoch a nestratil sa ani v absolútnom poradí. „Do úvodných pretekov, ktoré sa išli už v sobotu dopoludnia, som štartoval z tretieho miesta. Štart sa mi vydaril a predbehol som nielen Mira Konôpku, ale aj Riša Chlada. Asi v 3-4 zákrute som však urobil drobnú chybu a Rišo ma predbehol,“ pokračuje Samo, ktorý zvyšok pretekov už bezpečne kontroloval druhé miesto v absolútnom poradí. V nedeľu dopoludnia sa pokračovalo druhým šprintom. „Kvalifikácia mi vyšla výborne a nastupoval som z druhého miesta. Na štarte si ma už súperi postrážili viac a v prvej zákrute sme sa stretli hneď štyri autá. Nechcel som riskovať kolíziu a vychádzal som ako štvrtý. Krátko na to sa mi podarilo predbehnúť Mira Konôpku a nakoniec som preteky dokončil na treťom mieste v absolútnom poradí,“ dodáva Samo Sládečka, ktorý už do tretích pretekov v šprinte nenastúpil. „Cieľ sme splnili. Vyhral som obidva štarty v Triede GTC a potvrdil tak titul v slovenskom šampionáte aj v Eset Cupe. V absolútnom poradí MM SR PAO som získal titul vicemajstra Slovenska. Na Hungaroringu sme teda splnili všetko, ako sme si predsavzali.“

h-4933.jpg

Starší z bratov, Filip Sládečka, štartoval v sobotňajších vytrvalostných pretekoch, ktoré sa jazdili netradične už popoludní. „V Triede GTC bolo o našom titule už rozhodnuté. V slovenskom šampionáte som však mal ešte stále šancu pridať aj absolútny titul a tak sme do toho dali všetko,“ približuje situáciu Filip, ktorý po vydarenej kvalifikácii štartoval z tretieho miesta. „Hneď po štarte sa mi podarilo dostať na druhé miesto za Riša Chlada a pozíciu som si kontroloval až do povinnej zastávky v depe. Preteky boli vyrovnané. Jazdili sme prakticky štyria za sebou aj Waszekom a Milotom. Po zastávke však auto začalo silno vibrovať. Mali sme nejaký problém s prednými pneumatikami a tak som musel znova do depa. Po prezutí potom vibrácie zmizli, no prepadol som sa v absolútnom poradí na piate miesto a stratil šancu na slovenský titul v absolútnom poradí vytrvalostných pretekov,“ krúti smutne hlavou Filip Sladečka, ktorý tak získal titul absolútneho vicemajstra Slovenska vo vytrvalostných pretekoch GT a stal sa víťazom v Triede GTC v slovenskom šampionáte aj v Eset Cupe.

h-1065.jpg

Nitrianske Lamborghini Huracan v špecifikácii Super Trofeo EVO v posledných pretekoch sezóny ukázalo, že si s bratmi Sládečkovcami výborne rozumie a môže pomýšľať aj na vyššie méty. „Je to naša prvá kompletná sezóna v tomto zložení a myslím si, že môžem smelo povedať, že sa nám vydarila,“ bilancuje Filip Sládečka, tentoraz z pozície šéfa tímu. „Prakticky všetky preteky, v ktorých sme štartovali a došli do cieľa, sme zvíťazili vo svojej triede. Navyše sme dokázali bojovať aj so silnejšími autami o celkové poradie v šampionáte. Je to výsledok poctivej práce všetkých členov tímu, ktorým sa chcem veľmi poďakovať za ich obetavú prácu. Veľmi nám tiež pomáhali naši partneri a priatelia, ktorým ďakujem tiež. Boli ste súper! Tím SLADECKA MOTORSPORT splnil ciele, ktoré si dal pred sezónou. Teraz nás čaká analýza sezóny a potom môžeme uvažovať o ďalších krokoch,“ dokončil Filip Sládečka.

h-4604.jpg

h-4716.jpg

h-4760.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri