Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Tri krát dva pre ARIES RACING Team z Red Bull Ringu

Thursday, 23. 05. 2024 - 08:27, Miroslav Majláth   

Tri krát dva pre ARIES RACING Team z Red Bull Ringu

Rakúsky okruh Red Bull Ring hostil druhé kolo seriálu Eset V4 Cup v rámci ktorého sa konajú aj Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov na okruhu. ARIES RACING Team tu preto nemohol chýbať.

 

Grzegorz Kozera

V priebehu víkendu bolo v pláne absolvovať preteky endurance, čiže vytrvalostné preteky, ale aj dvojicu krátkych, čiže šprintových pretekov.

Grzegorz Kozera

V sobotňajších pretekoch endurance reprezentovala ARIES RACING Team dvojica jazdcov, Rudolf Beňo a Richard Gonda a vozidlo BMW M4 GT4. Na prvú pol hodinu pretekov sa do kokpitu BMW usadil Rudolf Beňo, ktorý rozbiehal preteky. A treba povedať, že Rudo sa v poslednej dobe poriadne zlepšil čo je vidno aj na jeho jazde.

Grzegorz Kozera

„Som rád, že sa mi podarilo rozbehnúť preteky dobre, aj keď na štarte som musel okamžite brzdiť keď ma prekrižoval jeden z jazdcov na Porsche. Dosť som na tom štarte stratil, čo ma mrzí. V prvej polovici pretekov bolo na trati dosť havárií, musel som dávať veľký pozor a som rád, že sa mi podarilo ich úspešne a bez poškodenia obísť. Po tom nešťastnom štarte som sa snažil čo najviac dotiahnuť na dvojicu Mercedesov v mojej triede, na jedného sa podarilo, aj sme predviedli pekný predbiehací manéver, ale druhý bol dosť ďaleko, tak ten ostal na Rišovi,“ povedal po vytrvalostných pretekoch Rudo Beňo.

Grzegorz Kozera

Výmena jazdcov vyšla dobre, až na fakt, že práve keď do BMW nasadal Richard Gonda bol ohlásený virtuálny safety car, čoho veľmi rýchle využil prvý z Mercedesov na striedanie, čím získal štyridsať sekundový náskok. Napriek tomu, že Richard robil čo sa dalo, pol hodina na stiahnutie takého náskoku nestačila a Richard z neho stiahol polovicu, čo bol naozaj výborný výkon. Dvojica jazdcov ARIES RACING Teamu tak dojazdila na druhom mieste v triede GT4.

Grzegorz Kozera

„V rámci minulých pretekov nám ten under cut vyšiel, ukázalo sa, že je to dobrá stratégia, žiaľ teraz keď som striedal Ruda som kútikom oka zbadal že je spustený virtuálny safety car a v tom momente som vedel že to bude ťažké. Napriek tomu sa mi podarilo stiahnuť dvadsať sekúnd zo štyridsiatich. Viac nešlo,“ doplnil Richard Gonda.

Grzegorz Kozera

V nedeľu na Ruda Beňa čakala dvojica krátkych, čiže šprintových pretekov. V nich bojoval opäť proti spomínanej dvojici Mercedesov, pričom v oboch prípadoch dojazdil na druhom mieste v triede GT4.

Grzegorz Kozera

„V nedeľu som do oboch pretekov štartoval s pole position. No na štarte sa zase prejavila váha Mercedesov a jeden z nich ma predbehol. Snažil som sa ako sa dalo, ale nemal som naňho, takže z toho bolo dvakrát druhé miesto. Napriek tomu som spokojný, podarilo sa mi zase zrýchliť, čo je dobré a už sa teším na ďalšie preteky,“ dodal Rudo Beňo po nedeľných pretekoch.

Grzegorz Kozera

S vývojom sezóny a výkonmi svojich zverencov nebol nespokojný ani šéf ARIES RACING Teamu, Pavol Cireň: „Sezóna sa nám rozbehla v plnom prúde a ja musím konštatovať, že nie zle. Preteky na okruhu Balaton Park dopadli dobre, Rallysprint Kopná rovnako a dosť dobre to dopadlo aj tu na Red Bull Ringu. Priznávam, že som dúfal v prvenstvo v endurance, ale aj druhé miesto nie je zlé, nie vždy sa všetko podarí tak ako si človek želá. Čo ma veľmi teší je fakt, že Rudo sa od pretekov k pretekom neustále zlepšuje. Za to patrí veľká vďaka Richardovi Gondovi, ktorý s ním výborne pracuje. Samozrejme poďakovať musím aj partnerom ARIES Racing Teamu za podporu, mechanikom Roberta Šenkýřa za prípravu techniky, ale aj všetkým ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú.“

ARIES RACING Team

ARIES RACING Team v tomto období nemá čas na oddych, keďže už počas nasledujúceho piatka a soboty sa jeho súťažná posádka Kamil a Erik Švecovci spoločne s vozidlom Peugeot 208 Rally4 predstavia divákom v rámci 51. Liqui Moly Rallye Tatry 2024 v Poprade.

Miro Majláth     Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri