Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Trebišovská misia splnená

Monday, 02. 09. 2019 - 19:55, Ľuboš Kašický   

Trebišovská misia splnená

Ďalší úspešný krok vpred urobil na piatom podniku sezóny MSR ambiciózny popradský tím TATRY RACING, keď jeho posádky zabojovali v Slovenskom Rally Pohári aj vo „veľkom majstráku“.

 

Prvýkrát sa na súťažnej trati predstavila v Trebišove novo postavená Ford Fiesta Proto s posádkou Roman Popovič a Majo Sucháč. Ohlasovaný štart vo farbách TATRY RACING tímu sa vydaril a posádka skončila nakoniec na druhom mieste v triede 11. „Cieľom bolo otestovať novopostavené auto a overiť jeho fungovanie na trati,“ otvorene vravel Roman Popovič už pred štartom a neskôr dodal. „Preteky sa nám vydarili. Preverili sme naše auto v ostrých podmienkach a okrem problémov s prevodovkou (pozn.: vynechávali druhý a tretí stupeň) všetko ostatné fungovalo bezchybne. Auto pekne sedí na trati a dobre sme si zajazdili.“ Popovič začal veľmi dobre a kým neprišli zmieňované problémy s prevodovkou, tak sa nová posádka tlačila do prvej desiatky. Výsledné šestnáste miesto a premiérové body do sezóny MSR je za daných okolností pekný debut.

Tibor Szabosi;c30i9764-34.jpg

Druhou posádkou, ktorú mladý tím TATRY RACING postavil na štart piateho podniku MSR v Trebišove bola osvedčená dvojica Tomáš Polovka a Dano Turcsányi. Ich Seat Ibiza sa už vyliečil z problémov, ktoré ho trápili v Prešove a posádka bojovala o víťazstvo. „Do prvého úseku sme vyštartovali trochu opatrne, no potom sme sa neustále zrýchľovali a na treťom úseku sme sa prebojovali na konečné druhé miesto,“ sumarizoval po pretekoch Tomáš Polovka, ktorý chlapsky uznal, že Spišiakovci boli tentoraz na trati rýchlejší. Body za druhé miesto v konečnom hodnotení slovenského pohára však bezpečne udržali posádku TATRY RACING tímu na priebežne prvom mieste v Slovenskom Rally Pohári.

Tibor Szabosi;asf-4233-5.jpg

„S výsledkami tímu som spokojný. Obidve posádky mali svoje úlohy, ktoré si splnili a štart v Trebišove je tak ďalším úspešným krokom v napredovaní nášho nového tímu. Teraz už myslíme na nasledujúce preteky,“ povedal šéf tímu, Vlado Chovan. „Ďakujem našim fanúšikom a našim partnerom, že nám držia palce a my sa pokúsime ešte o nejaké pekné výsledky vo zvyšnej časti sezóny,“ dodal Chovan. Sezóna MSR rely pokračuje už o tri týždne súťažou vo Veľkom Krtíši (20.-21.septembra), kam mieria aj posádky TATRY RACING tímu.

tatryracing-2.jpg

Galériu tímy zo súťaže v Trebišove si môžete pozrieť tu.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri