Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Tomáš Polovka víťazom SKP 2020

Monday, 26. 10. 2020 - 20:50, Public relations   

Tomáš Polovka víťazom SKP 2020

Dvoma víťazstvami na poslednom podujatí Slovenského kopcového pohára 2020 potvrdil pretekár popradského tímu TATRY RACING zisk majstrovského titulu.

 

asfr5889.jpg

Takmer päťdesiat statočných majstrov volantu sa aj napriek zložitej situácii s pandémiou koronavírusu rozhodlo štartovať na nezvyčajnom záverečnom podniku slovenskej kopcovej sezóny, ktorý sa jazdil na okruhu Slovakia Ring. Medzi štartujúci nechýbal ani pretekár tímu TATRY RACING, Tomáš Polovka.

ac7i2221.jpg

„Celá tohtoročná motoristická sezóna je atypická,“ krúti hlavou sympaťák zo Spiša. „Keby mi niekto v úvode roka povedal, že budem jazdiť kopce a bojovať o titul, tak by som sa mu vysmial. Nakoniec však všetko bolo inak.“ Tomáš Polovka odjazdil celú sezónu so svojou vernou Ibizou a tá sa mu odmenila kvartetom víťazstiev zo štyroch štartov v Slovenskom kopcovom pohári. „Na kopci som neštartoval azda aj osem rokov a aj teraz sme chceli len prevetrať auto a zajazdiť si, ak už nemôžeme súťažiť na rely,“ vysvetľuje Polovka. „Po úspešnom štarte na Ostrej Lúke sme sa však rozhodli už dojazdiť všetky zvyšné preteky SKP.“

ac7i1403.jpg

Na Slovakia Ringu sa jazdili dva súťažné dni a tie mali definitívne rozhodnúť o jednotlivých tituloch. Po obidva dni sa konali najprv tréningové jazdy a o víťazovi rozhodovali dva najrýchlejšie časy z troch meraných súťažných jázd, každého dňa. Seat Ibiza Tomáša Polovku fungoval bez problémov a po vyrovnaných výkonoch pretekár tímu TATRY RACING vybojoval dve víťazstvá. Suverénnym spôsobom tak napokon ovládol aj absolútne poradie Slovenského kopcového pohára, v ročníku 2020.

asfr5886.jpg

„Mám radosť, že sme nesklamali a potešili všetkých, ktorí nám držali palce. Chcem sa im za to všetkým poďakovať. Špeciálna vďaka patrí rodine, ktorá ma podporuje. Ďakujem celému tímu TATRY RACING a Vladovi Chovanovi za podporu. V neposlednom rade našim partnerom a našim fanúšikom,“ neskrýval radosť natešený Tomáš Polovka.

ac7i2230.jpg

„Gratulujem Tomášovi k peknému úspechu. Je to radosť pre celý náš tím,“ netají spokojnosť aj šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan. „Pôvodne mala naša sezóna vyzerať úplne inak a o štarte v pretekoch do vrchu sme ani neuvažovali. Ten nešťastný COVID však všetko zamotal a nakoniec sa radujeme s Tomášovho víťazstva v Slovenskom kopcovom pohári. Paráda!“

asfr5688.jpg

V zložitých podmienkach, ktoré motoristickému športu vôbec neprajú, sa v tíme TATRY RACING ešte nádejajú, že sa podarí uskutočniť aj plánované podujatie AutoShow na Slovakia Ringu, a začiatkom decembra tiež náhradné rely podujatie, ktorým by vyvrcholila sezóna automobilových súťaží na Slovensku. Ak to situácia dovolí a podujatia sa aj za prísnych bezpečnostných podmienok uskutočnia, tak popradský tím TATRY RACING tam rozhodne chýbať nebude.

ac7i5332.jpg

Ľuboš Kašický

asfr6369.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri