Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Tím MX Slovakia úspešný aj na MM ČR v Jiníne

Monday, 17. 06. 2013 - 09:36, Martin Trenkler   

Tím MX Slovakia úspešný aj na MM ČR v Jiníne

V sobotu 15. júna sa na motokrosovej trati v Jiníne uskutočnilo štvrté podujatie Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky juniorov v motokrose. O popredné miesta výsledkových listín aj tentoraz úspešne bojovali pretekári slovenského tímu MX Slovakia.

Vynikajúco do podujatia vstúpil Tomáš Kohút, ktorý zvíťazil v prvej jazde triedy MX 80. V druhej obsadil štvrtú priečku a v celkovom hodnotení to znamenalo výborné druhé miesto, potvrdzujúce výkonnostný vzostup tohto mladého pretekára. V prvej jazde sa darilo aj Jaroslavovi Antaličovi, keď obsadil štvrté miesto, no v druhej skončil po páde z úvodu dvanásty. Tieto umiestnenia mu vyniesli celkovú ôsmu priečku.

sikyna-polas-novocky.jpg

V triede MX 125 obsadil Richard Šikyňa, tohtoročný debutant v tejto triede, siedme miesto, keď po ôsmom mieste v prvej jazde si v druhej o tri priečky polepšil. Výborné tretie miesto v Jiníne patrilo Michalovi Novockému, v Českej republike štartujúcemu za MoToman Team, ktorý vďaka tretiemu a štvrtému z jednotlivých jázd obsadil tretie miesto aj celkovo.

Richard Šikyňa, MX 125, 7. miesto (8. + 5.):
„Do prvej jazdy som odštartoval až niekde medzi 15. až 20. miestom, nevedel som sa dostať do tempa, navyše som uviazol na ôsmom mieste za súperom, ktorého som nedokázal zdolať. V druhej jazde bol štart lepší, odchádzal som okolo desiateho miesta, postupne som sa prepracoval dopredu a štyri kolá pred koncom som jazdil tretí. Žiaľ, potom som kolidoval s pretekárom jazdiacim o kolo pozadu a klesol som na piate miesto. V Jiníne som jazdil štvrtýkrát, ale prvýkrát na blate a bolo to výborné. Preteky aj trať som si užil."

mx80-2-kohut.jpg

Michal Novocký, MX 125, 3. miesto (3. + 4.):
„V kvalifikácii som mal problémy, takže na štartovacej rampe som mal až 14. pozíciu. Z toho vyplynuli aj zlé štarty, do prvej jazdy som odchádzal až ako desiaty, ale dokázal som sa prebojovať dopredu a nakoniec som bol úspešný aj v boji o tretie miesto. Horšie to bolo po štarte druhej jazdy, keď som spadol a musel som sa prebíjať dopredu. Ku koncu som sa však dostal na štvrtú priečku, ktorá znamenala tretie miesto v celkovom hodnotení podujatia, s ktorým som samozrejme veľmi spokojný."

Tomáš Kohút, MX 80, 2. miesto (1. + 4.)
„Trať v Jiníne sa mi veľmi páčila a bola aj výborne pripravená. Do prvej jazdy som odštartoval na druhom mieste a keď súper predo mnou spadol, tak som sa sústredil na udržanie prvého miesta. Ku koncu sa na mňa tlačil Jakub Terešák, no dokázal som prvenstvo uhájiť. V druhej jazde som jazdil na treťom mieste, no potom som klesol na piatu priečku. Nakoniec som bol v cieli štvrtý a celkovo z toho bolo druhé miesto, takže mám veľkú radosť!"

Jaroslav Antalič, MX 80, 8. miesto (4. + 12.):
„Už s kvalifikačným šiestym miestom som nebol práve spokojný. V prvej jazde sa mi rýchlo zablatili okuliare, musel som ich odhodiť, a tak štvrté miesto nebolo zlé, no v druhej jazde som hneď v prvom kole vlastnou vinou spadol, nejako mi to nešlo a skončil som až dvanásty."

tomas-kohut.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri