Home  »  Iné

Tajima vyhrál Race To The Sky

Wednesday, 11. 04. 2007 - 08:21, T. Szabosi

Tajima vyhrál Race To The SkyŠéf sportovního oddělení japonské automobilky Suzuki, Nobuhiro „Monster“ Tajima, již poosmé zvítězil v novozélandském závodu do vrchu Race To The Sky. Hlavním konkurentem mu byl podobně jako loni Švéd Kenneth Erikkson a největší výzvou čas osmi minut, který si dal Tajima jako letošní cíl k pokoření.

V loňském roce Japonec projel patnáctikilometrovou trať se 137 zatáčkami v čase 8:01.17. Pro překonání tohoto času mu v týmu Suzuki postavili nový speciál Grand Vitara o výkonu neuvěřitelných 940 koní, avšak osminásobnému vítězi to k překonání svého loňského rekordu nestačilo. Poněkud rozbitější trať se postarala o to, že se i přes bezchybnou jízdu zastavily stopky v cíli Tajimovy jízdy na hodnotě 8:03.94.

Smůla potkala dalšího z favoritů Kennetha Erikksona, který letos do novozélandského závodu nastoupil se Subaru Impreza po tragicky zesnulém jezdci Possumu Bournovi. Švéda trápil zejména přehřívající se motor a proto nemohl využívat jeho plný výkon; na projetí celé trati potřeboval o sedmnáct sekund více než Tajima. Na třetím místě dojel místní matador Andrew Hawkeswood s Mitsubishi Lancer, který si svým výkonem vybojoval trofej Possuma Bourneho.

Possum Bourne byl jedním z nejlepších pilotů v novozélandské historii rally, před čtyřmi lety však při srážce s vozem organizátorů během tréninku na závod Race To The Sky tragicky zahynul; od té doby se tento jedinečný závod jezdí jako memoriál. Ihned po letošním závodě se všichni zúčastnění dohodli, že se na tradičním místě nedaleko Queenstownu za rok opět sejdou.