Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

Štvrté miesto zo Setkání mistrů pre RUFA MOTOR-SPORT Team

Monday, 21. 12. 2020 - 11:28, Miroslav Majláth   

Štvrté miesto zo Setkání mistrů pre RUFA MOTOR-SPORT Team

Posledné tohto sezónne súťaženie zažil slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team, päťnásobný slovenský absolútny rally majster na Global Assistance Setkání mistrů v Sosnovej.

 

František Dušek;

Medzi štyridsiatkou vybraných najlepších jazdcov sa samozrejme päťnásobný absolútny slovenský rally majster nestratil. V dňoch 18. – 19.12.2020 v rámci Setkání mistrů jeho jazdec Grzegorz Grzyb dojazdil v Sosnovej na štvrtom mieste absolútneho poradia.

František Dušek;sosnova-2020-033.jpg

Na Autodrom do Sosnovej pri Českej Lípe cestoval Grzegorz Grzyb spoločne s RUFA MOTOR-SPORT Teamom ako novopečený päťnásobný absolútny slovenský rally majster. Tento titul sa mu podarilo vybojovať iba dva týždne predtým, v rámci posledného rally podujatia slovenskej sezóny, ktoré sa konalo na Slovakia Ringu. Na trati Autodromu v Sosnovej Grzyb nejazdil prvýkrát, takže už dopredu vedel do čoho ide, pričom proti nemu sa za prísnych proti COVID opatreniach postavila kompletná česká jazdecká špička z Českej republiky.

František Dušek;sosnova-2020-004.jpg

Už od prvých kvalifikačných jázd sa pritom Grzyb zaradil iba s tesnou stratou za prvú trojicu. Rozhodnúť mohla semifinálová jazda, žiaľ aj tu Grzegorzovi nakoniec nejaká stotinka sekundy k vytúženým stupňom pre najlepšiu trojicu chýbala. Bolo z toho štvrté miesto absolútneho poradia, čo pri už spomínanej konkurencii a fakte, že vlastne išlo iba o akúsi exhibíciu, vôbec nebolo zlé umiestnenie.

František Dušek;sosnova-2020-039.jpg

„Splnili sme čo sme mali. Grzegorz v piatok zviezol na sedadle spolujazdca aj nejakých našich partnerov, čo nás v tejto pandemickej situácii teší, v sobotu zase predviedol výborný výkon na trati. Už sme si zvykli, že v Sosnovej sa bojuje doslova o každú stotinu sekundy a inak tomu nebolo ani teraz. Som rád že sa toto podujatie uskutočnilo. Našim plánom bolo v aktuálnej sezóne ešte absolvovať aj Szilveszter Rally na Hungaroringu, žiaľ toto podujatie bolo na poslednú chvíľu zrušené a tak sme sa museli so sezónou rozlúčiť nakoniec v Sosnovej,“ zhodnotil záverom manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu.

František Dušek;sosnova-2020-007.jpg

Miro Majláth

RUFA MOTOR-SPORTDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri