Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Studený máj, v kokpite raj: Tatry s Igorom Drotárom

Tuesday, 01. 06. 2021 - 15:12, Public relations   

Studený máj, v kokpite raj: Tatry s Igorom Drotárom

Posledný májový víkend zažili posádky Rallye Tatry takmer 800 neľahkých kilometrov za volantom: slnko striedal lejak a dokonca aj silná búrka. Výber pneumatík bol doslova lotériou a mnoho posádok volilo zmiešané obutie (dve gumy do sucha a dve do mokra).

Tibor Szabosi;ac7i9431-3.jpg

Pre Igora Drotára a spolujazdca Imricha "Miňa" Ferencza to bola zaujímavá skúsenosť na starých aj zvyčajných rýchlostných skúškach. Vysoké Tatry vedia byť zradné a mnohých dokážu nemilo prekvapiť. Našťastie sa tejto posádke Škody Fabie R5 problémy vyhli a s istotou došli do cieľa dvojetapovej súťaže na štvrtom mieste.

Tibor Szabosi;ac7i8032-3.jpg

Igor Drotár: "Tatry potvrdili svoju reputáciu premenlivého počasia. Čakalo nás zhruba 140 km rýchlostných skúšok a spolu takmer 800 km aj s prejazdmi. Zažili sme slnko, lejak aj krupobitie! Keď sa všetko dobre skončí, viac si to po takej náročnej súťaži aj vážite... Súťaž bola napriek tomu veľmi pekná. Zišli sa tu skvelé posádky. My sme si vpredu vytvorili skupinku piatich posádok, ktoré bojovali medzi sebou. Každý podal výborný výkon. Napokon sme skončili štvrtí za Jarom Melichárekom a zároveň pred Poliakom Danielom Chwistom. Medzi všetkými vznikli postupne viditeľné odstupy. Dal som do výsledku veľa energie a rovnako aj Miňo a samozrejme naši mechanici: všetkým patrí veľký vďaka, auto šlo bezchybne! Niektoré skúšky sa nešli od konca 90. rokov, takže som ich bral ako nové. Podľa predpokladov sme do auta brali buď dve suché, alebo dve mokré rezervy. Prezúvalo sa hore-dole, aby to aspoň nejako fungovalo v týchto meniacich sa podmienkach. Som rád, že máme túto skvelú súťaž úspešne za sebou."

Tibor Szabosi;asr68817-1.jpg

19. a 20. júna pokačuje slovenský motoršport na preteky do vrchu v Ožďanoch (MSR PAV) a taktiež na rely v Hustopečiach (MSR), aj keď tá končí už v sobotu... Ako tieto termínové kolízie skĺbi Igor Drotár, sa dozvieme čoskoro.

Fotogaléria z podujatia

Tibor Szabosi;asr68434-2.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri