Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

Statočný výkon Benčeka v Cesticiach

Tuesday, 10. 03. 2020 - 16:55, Ľuboš Kašický   

Statočný výkon Benčeka v Cesticiach

Napriek strate výkonu motora doviezla posádka SK DER Rally Teamu z úvodných pretekov Profituning Cupu v Cesticiach cenné body.

„Už pred týždňom, na pretekoch v Krásnohorskom Podhradí, som cítim stratu výkonu, no vyzeralo to, že motor vydrží ešte aj preteky v Cesticiach. Pokles výkonu bol však už oveľa zreteľnejší a to sa žiaľ podpísalo aj pod lepší výsledok. Našťastie v tejto série pretekov sa na konci sezóny škrtajú dva najhoršie výsledky a tak strata nie je zásadná,“ začína Benček hodnotenie víkendu po pretekoch v Cesticiach, ktoré úvodným podnikom otvárali novú sezónu populárnej regionálnej série „PD Cupu“ (Profituning Cup).

Tibor Szabosi;ac7i3182.jpg

Po dvoch víťazstvách v úvodných podnikoch MRC (Motorsport Rally Cupu) prichádzal Dominik Benček, ktorý si teraz na sedadlo spolujazdca prizval Zuzku Korčakovú, ako jeden z favoritov. Napokon, veď vlani túto sériu vyhral. „Oproti predošlým rokom sa usporiadatelia snažili postaviť zaujímavejšiu trať a myslím si, že to ocenili všetky posádky,“ pokračuje pretekár SK DER Rally Teamu, ktorý štartuje na Mitsubishi Lancer Evo IX. „Jazdilo sa na miestnej komunikácii za Cesticami, no po obhliadke trate autá rozťahali po ceste blato z priľahlého poľa a minimálne v úvodných rýchlostných skúškach to poznačilo jazdu súťažných posádok. Aj nám sa podarilo hneď v úvodnej ereske nedobrzdiť do jednej zo zákrut. Vyleteli sme do únikovej zóny a museli sme sa vracať, čím sme stratili cenné sekundy,“ opisuje Prešovčan vstup do pretekov. „Navyše sme niekde nafasovali aj päť trestných sekúnd a bolo jasné, že tento víkend to bude ťažké.“

Tibor Szabosi;ac7i1935.jpg

Aj napriek nevydarenému úvodu sa však „srdciar“ z Prešova oprel do výsledku a v nasledujúcich dvoch rýchlostných skúškach zajazdil najrýchlejší čas zo všetkých posádok štartujúcich o body do Profituning Cupu. V Cesticiach sa jazdilo na štyri merané úseky a vo finále posádka Dominik Benček a Zuzana Korčaková doviezla svoje Mitsubishi Lancer Evo IX, vo farbách SK DER Rally Teamu, na slušnom treťom mieste v Kategórii 4 a celkovo skončila piata. „Na to, že sme sa celý čas trápili so stratou výkonu motora a dostali sedem sekúnd penalizácie (poznámka: dve trestné sekundy dostali za škrtnutý kužeľ aj na tretej rýchlostnej skúške) to nie je najhorší výsledok. Preteky boli dobrým tréningom pred začiatkom „veľkej sezóny“ na Valašskej rely. Teraz máme približne štyri týždne na repas motora a celkovú prípravu auta. V apríli nás potom čakajú hneď dve súťaže, kde by sme chceli nadviazať na úspechy z úvodných štartov sezóny v MRC. Chcem sa poďakovať celému tímu za podporu. Tím funguje tak ako má a na nás je, aby sme sa posnažili doviezť čo najlepšie výsledky. Verím, že sa nám to darí a robíme dobré meno SK DER Rally Teamu a radosť všetkým našim fanúšikom,“ uzatvára hodnotenie víkendového podujatia v Cesticiach Dominik Benček.

Tibor Szabosi;ac7i1941.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri