Home  »  Rally

Smrtelná nehoda předčasně ukončila Lavanttal Rallye

Saturday, 05. 04. 2008 - 22:45, T. Szabosi

Smrtelná nehoda předčasně ukončila Lavanttal RallyeTragická nehoda stála za předčasným ukončením druhého dílu rakouského mistrovství, Lavanttal Rallye. Na páté rychlostní zkoušce vylétl Herbert Breiteneder se svou Ibizou Kit Car zhruba kilometr před cílem do lesa. Pilot utrpěl těžká zranění a ani přes pomoc lékařů se jeho život nepodařilo zachránit. Spolujezdec byl převezen do nemocnice ve Wolfsbergu, kde zůstává na pozorování. Soutěž byla ukončena po RZ 6.

Herbert Breiteneder začal svou závodní kariéru v roce 1991, kdy vystartoval na Waldviertel Rallye. V průběhu let do rallysportu přivedl taky svého syna Patricka, který s rodinnou ibizou startoval například také loni na naší domácí Rally Tišnov. Pořadatelé Lavanttal Rallye vyjadřují pozůstalým po Herbertu Breitenederovi hlubokou soustrast; letos by se dožil 55 let.

Předčasným vítězem rakouské soutěže se stal Raimund Baumschlager se sekundovým náskokem na Franze Wittmanna juniora. Třetí dojel Beppo Harrach s „plynovým“ mitsubishi; první pětku doplnili Hermann Gassner a nejrychlejší jezdec klasifikace slovinského mistrovství, Tomaž Kaučič.