Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Slovenský rally pohár v Trebišove patril Spišákovcom

Tuesday, 03. 09. 2019 - 08:20, Public relations   

Slovenský rally pohár v Trebišove patril Spišákovcom

Súčasťou Majstrovstiev Slovenska je so skrátenou traťou už dlhodobo aj Slovenský rally pohár, ktorý je pre súťažné posádky prípravou pre hlavný šampionát. Na 3. DeutschMann® Rallye Trebišov odštartovalo v tomto pohári 12 posádok, z ktorých najrýchlejšími boli bratia Pavol a Štefan Spišákovci na Lade VFTS.

asf-4250.jpg

Dvanásť posádok na štarte, deväť z nich v cieli. Takáto je bilancia Slovenského rally pohára na treťom ročníku trebišovskej rally, ktorá sa konala v posledné augustové dni. Horúce počasie preverilo nielen posádky, ale najmä súťažnú techniku, ktorá mnohé z nich aj pozlostila. Všetci jazdci mali absolvovať tri rýchlostné skúšky s celkovou dĺžkou 37,10 kilometrov. Prvé dve z nich vyhrali jednoznačne Pavol Spišák so Štefanom Spišákom na svojej krásnej a najmä rýchlej Lade VFTS, vďaka čomu si pred poslednou RS vybudovali náskok vyše 20 sekúnd na svojich konkurentov. Ten bol až do záveru súťaže postačujúci a posádka sa vďaka tomu postavila na najvyššiu priečku.

Tibor Szabosi;c30i8997-21.jpg

Druhé miesto v absolútnom poradí SRP si v poslednej skúške najrýchlejším časom vybojovali Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim na Seate Ibiza. Posádka vďaka tomu zvýšila svoj náskok v priebežnom hodnotení, kde si aktuálne udržuje prvú priečku. Tretie miesto získali v Trebišove Rudolf Domby s Rolandom Neugebauerom na BMW 318Ti Compact. Všetky tri uvedené dvojice boli najrýchlejšie nielen v absolútnom poradí, ale aj v najsilnejšej triede RP3. V tej o niečo objemovo slabšej – RP2, vyhrali Vladimír Hvizdoš s Michalom Svatom na Peugeote 206.

c30i1262.jpg

Neoficiálne výsledky:

  1. Spišák – Spišák, Lada VFTS
  2. Polovka – Turcsányi, Seat Ibiza
  3. Domby – Neugebauer, BMW 318Ti Compact
  4. Košč – Revák, Peugeot 206
  5. Hvizdoš – Svat, Peugeot 206
  6. Ďurkovič – Kiškováčová, Lada VFTS
  7. Adami – Gallo, Honda Civic
  8. Valluš – Valluš, Renault Clio
  9. Pliešovský – Bergeľ, Peugeot 106

 

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 3. DeutschMann® Rallye TrebišovDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri