Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

SLOVAKIA RING predstavuje svoj kalendár podujatí na 2021

Tuesday, 26. 01. 2021 - 13:27, Public relations   

SLOVAKIA RING predstavuje svoj kalendár podujatí na 2021

Prvý slovenský permanentný autodróm SLOVAKIA RING ponúkne aj tento rok hneď niekoľko zaujímavých podujatí. Napriek pretrvávajúcej pandémii COVID-19 sa zatiaľ organizátorom a promotérom podarilo vyskladať zaujímavý kalendár.

 

OMV MAXXMOTION RALLY SLOVAKIA RING
Majstrovstvá Slovenska v rely
20.–21. marec 2021
Naše národné motoristické šampionáty našli uplynulý rok svoj domov aj na okruhu SLOVAKIA RING. Prísne protipandemické nariadenia a predpisy presunuli tieto seriály z bežných cestných komunikácií do kontrolovateľného a uzavretého prostredia nášho autodrómu. Aj sezóna 2021 začne práve u nás, z rovnakých dôvodov ako minulý rok. Spleť obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy poskytne znovu množstvo kilometrov rýchlostných skúšok pre známe, aj nové posádky slovenského šampionátu v rely.

Michal Špánik;df1a7051.jpg

OMV MAXXMOTION HILL CLIMB RACE SLOVAKIA RING
Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu
3.–4. apríl 2021
Národný šampionát Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) začne netradične a v rámci protipandemických opatrení tiež za bránami SLOVAKIA RINGU. Napriek rovinatému charakteru dráhy s len miernymi horizontami umožní slovenským tímom začať sezónu tam, kde ukončili tú predošlú.

Tibor Szabosi;ac7i4051-1.jpg

POWER FEST – DRAG, DRIFT & TUNING DAY
Majstrovstvá SR v šprinte, preteky v driftovaní a show&shine v paddocku
17. apríl 2021
Apríl prinesie aj obľúbený POWER FEST, kde sa "vytunované" a naleštené špeciály predvedú v súbojoch v zrýchlení na štartovej rovinke, ale aj v disciplíne kontrolovaného šmyku (drift). Chýbať nebudú exhibície krásy skvelých vozidiel v zákulisí okruhu a ďalšie akcie.

Edmund Orzsik;drag-1080.jpg

PORSCHE SPRINT CHALLENGE CENTRAL EUROPE
Preteky Porsche Cayman GT4
29. apríl – 2. máj 2021
Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport patrí k mimoriadne obľúbeným pretekárskym vozidlám s motorom umiestneným medzi nápravami ("v strede"). Primeraný výkon aj ťažisko na správnom mieste z neho robia vozidlo pre skvelú zábavu na pretekárskej trati. Legendárni rakúski špecialisti Lechner Racing pred dvomi rokmi vytvorili tento seriál s profesionálnym zázemím pre všetkých záujemcov o klubové okruhové pretekanie.

p3-7.jpg

OMV MAXXMOTION TCR EUROPE SLOVAKIA RING
Európsky šampionát cestovných automobilov
7.–9. máj 2021
Tento rok sa WTCR - FIA Svetový šampionát cestovných automobilov u nás síce neukáže, no plnohodnotne ho zastúpi jeho európska odnož TCR Europe. V nej preteká už niekoľko sezón aj náš Maťo Homola, ktorý má na konte množstvo pódií aj víťazstiev. Autá sú rovnakej špecifikácie TCR ako vo svetovom šampionáte, štartové pole je nabité aj menami z WTCR a každé preteky (dvoje počas víkendu) sú napínavé, plné kontaktov a skvelých súbojov. Preteky sú pravidelne vysielané aj prostredníctvom TV a internetu. Je sa teda na čo tešiť!

Tibor Szabosi;ac7i1497-1.jpg

CENA SLOVENSKA MOTO
Majstrovstvá Slovenska preteky cestných motocyklov na okruhu, Alpe Adria Road Racing Championship
9.–11. júl 2021
Tradičné "dvojpreteky" nášho národného motocyklového šampionátu a stredoeurópskeho Alpe Adria patria k našim stáliciam už od roku 2010. Najlepší jazdci Slovenska aj zóny predvedú v rôznych výkonnostných triedach a špecifikáciách ostré súboje o cenné majstrovské body.

Dávid Rakuščinec;img-9867-upravene-upraveny-1.jpg
 
HISTO CUP
Preteky historických vozidiel
13.–15. august 2021
Histo Cup netreba fanúšikom nijako zvlášť predstavovať. Historické skvosty od monopostov po kapotované vozidlá k nám prichádzajú prakticky odjakživa a tešia oči aj uši všetkých milovníkov pretekárskych strojov z čias, kedy - slovami trojnásobného šampióna F1 Jackieho Stewarta - "motoršport bol nebezpečný a sex bol bezpečný".

Tibor Szabosi;asf75367-2.jpg

OMV MAXXMOTION VEĽKÁ CENA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Preteky cestných automobilov na okruhu
20.–22. august 2021
Najväčšie a najdôležitejšie automobilové preteky na Slovensku majú opäť svoj tradičný termín v druhej polovici augusta. Množstvo divízií s výkonnými vozidlami GT3 (Lamborghini, Audi, Ferrari, BMW...), ale aj juniorských formúl, cestovných vozidiel a vyrovnaných pohárových áut, bude okupovať našu trať od rána do večera v sérii tréningov, kvalifikácií a napínavých šprintových či vytrvalostných pretekov.

Michal Bobko;dsc2192-dxo-1.jpg

OMV MAXXMOTION FIA CEZ RALLYCROSS
Stredoeurópska trofej FIA v relykrose
9.–10. október 2021
Napínavé preteky, bok po boku, nárazník o nárazník... Rôzne výkonnostné triedy, množstvo duelov na trati s nespevneným aj asfaltovým povrchom a k tomu nepredvídateľné "žolíkové" kolo... Relykros sa vracia na našu špeciálnu trať aj s tým najlepším, čo ponúka stredná Európa.

Tibor Szabosi;ac7i1380-2.jpg

AUTO SHOW SLOVAKIA RING
Exhibičná rely
5.–6. november 2021
Koniec roka už zvyčajne patrí exhibičnej súťaži AUTO SHOW. Pravidelne sa tu stretnú najlepší jazdci a tímy Slovenska, ale aj okolitých krajín, naprieč všetkých disciplín od rely, kopcov, po okruhy. Podobne, ako úvodná rely sezóny, aj Auto Show ponúkne trať zo spleti obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy.

1-213.jpg

COVID-19 opatrenia a zmena programu vyhradená.
V snahe minimalizovať riziko šírenia ochorenia COVID-19 platia v areáli okruhu prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. V platnosti sú naďalej všetky opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR týkajúce sa hlavne nosenia ochranných rúšok, dezinfekcie rúk či dodržiavaniu potrebných odstupov. Výsledkom nariadení môžu byť prijaté opatrenia obmedzujúce prístup širokej verejnosti v areáli a na tribúnach, povinného testovania účastníkov podujatí na prítomnosť Covid-19 či dokonca zmeny programu jednotlivých podujatí.
Aktuálne informácie o podujatí nájdete na web stránke www.slovakiaring.sk a sociálnych sieťach pretekárskeho okruhu.
 
Generálnym reklamným partnerom okruhu SLOVAKIA RING je OMV Slovensko.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri