Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Slovak National Hill Climb Team úspešne aj na Jankovom vŕšku

Tuesday, 07. 08. 2018 - 17:05, Public relations   

Slovak National Hill Climb Team úspešne aj na Jankovom vŕšku

Bratislavský Slovak National Hill Climb Team počas prvého augustového víkendu absolvoval jedenáste a dvanáste kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu na podujatí Autopola Jankov vŕšok 2018.

 

Najlepšie sa spomedzi všetkých členov tímu už tradične darilo Tomášovi Ondrejovi v spolupráci s formulou Tatuus FR2000, pričom v sobotu dojazdil na štvrtom mieste a v nedeľu na piatom v rámci hodnotenia započítavaného do seriálu Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018. Okrem toho mu po oba dva dni patrilo aj víťazstvo v skupine D/E2 a v triede D/E2-2000.

Tibor Szabosi;c30i4338-13.jpg

Dve šieste miesta absolútnej slovenskej klasifikácie, ale aj dve víťazstvá v skupine E2-SH a dve víťazstvá v triede E2-SH+2000 patrili po víkende na Jankovom vŕšku Jozefovi Bérešovi mladšiemu, ktorý sa divákom opäť predstavil v spolupráci s vozidlom Ford Escort Cosworth WRC.

Tibor Szabosi;c30i2656-12.jpg

Vlado Hudy s Hondou Civic TypeR bojoval v rámci podujatia Autopola Jankov vŕšok 2018 o ďalšie body do skupiny A, ale aj triedy A-2000. Zatiaľ čo v skupine A sa mu podarilo v sobotu vybojovať tretie miesto, v nedeľu sa posunul na druhé. Okrem týchto úspechov v triede A-2000 bral Vlado Hudy po oba dva dni víťazstvo.

Tibor Szabosi;c30i7151-15.jpg

Pre Petra Salona a jeho Seat Leon Supercopa bola trať na Jankovom vŕšku úplnou novinkou, keďže tu ešte nikdy neštartoval. Všetko však zvládol viac menej bez problémov, pričom mu v sobotu patrilo štvrté miesto v triede E1+2000/2WD a v nedeľu piate.

Tibor Szabosi;c30i8429-16.jpg

Rovnako aj pre jedinú ženskú zástupkyňu Slovak National Hill Climb Teamu, Anku Ambrúz bola trať na Jankovom vŕšku veľkou neznámou. Poctivo však pred pretekmi jazdila po kopci aby si zapamätala sled jednotlivých zákrut, čo sa odrazilo na fakte, že dosahované časy z jazdy ku jazde zlepšovala. Výsledkom bolo v sobotu siedme miesto a v nedeľu šieste v triede N-2000.

Tibor Szabosi;c30i8651-11.jpg

Výborný úspech dosiahol aj Miro Čiliak, jediný Historik v Slovak National Hill Climb Teame. Ten v spolupráci s formulou Metalex MTX 1-06 dosiahol v sobotu na absolútne víťazstvo medzi slovenskými Historikmi a v skupine HK3. V nedeľu Mirovi Čiliakovi patrila v rámci slovenských majstrovstiev historických vozidiel v absolútnom poradí štvrtá priečka, v skupine HK3 tretia a rovnako na treťom mieste dojazdil aj v kategórii 5 v rámci nedeľného FIA CEZ Historik.

Tibor Szabosi;c30i8054-15.jpg

 Slovak National Hill Climb Team, M. Majláth

Fotogaléria Slovak National Hill Climb Team Jankov vŕšok

Poznámka: Tento materiál nie je autorským materiálom www.autosportfoto.sk, redakcia do neho nezasahovala a nezodpovedá preto za prípadné faktické a gramatické chyby. Text neprešiel jazykovou korektúrou.Diskusia k článku