Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

ŠKODA obhájila domáci majstrovský titul

Monday, 02. 07. 2018 - 20:36, Ľuboš Kašický   

ŠKODA obhájila domáci majstrovský titul

Posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler na vozidle ŠKODA FABIA R5 továrenského tímu ŠKODA MOTORSPORT vyhrala počas uplynulého víkendu už rekordnú 21 automobilovú súťaž domáceho rely šampionátu v rade a zároveň potvrdila obhajobu majstrovského titulu!

 

Piaty podnik Majstrovstiev Českej republiky sa jazdil na domácej pôde značky ŠKODA, prakticky za bránami automobilky v Mladej Boleslavi. Z pôvodne naplánovaných pätnásť rýchlostných skúšok sa odjazdilo nakoniec štrnásť (jedna bola zrušená) a pritom až jedenásť z nich zajazdil najrýchlejšie Kopecký s Dreslerom.

lowsp-8655r.jpg

„Ďakujem celému tímu, že mi pripravili také fantastické auto, akým je ŠKODA FABIA R5. Vďaka tomu som mohol získať už svoj šiestu majstrovský titul," tešil sa v cieli Honza Kopecký, ktorý zvíťazil na Rally Bohemia 2018 spôsobom štart cieľ.

Václav Fiala;img-1976-5.jpg

„Jan a Pavel se odměnili dalším vítězstvím. Tento úspěch byl ale také odměnou pro celý tým ŠKODA. Navíc mají v následujících měsících šanci vybojovat i titul mistrů světa v kategorii WRC 2. Ale to je ještě daleko, teď mohou slavit titul mistrů České republiky. Naše juniorské posádky Veiby/Stig Rune Skjaermoen a Juuso Nordgren/Tapio Suominen se přesně řídily týmovými pokyny, podaly disciplinovaný výkon a získaly cenné zkušenosti z jízdy na asfaltovém povrchu," pochvaľoval si v cieli výkon celého tímu aj šéf ŠKODA Motorsport, Michal Hrabánek.

Václav Fiala;img-0763-6.jpg

Ako vždy bol najväčším súperom Kopeckého Vašek Pech, ktorého Fiesta sa aj teraz musel skloniť pred výkonom ŠKODY FABIA R5, ktorý obsadila aj tretie, štvrté a piate miesto. Továresnký tím sa tak z titulu raduje už dve súťaže pred koncom majstrovskej sezóny, ktorý pokračuje ešte v auguste Barum Rally v Zlíne a končí v októbri Rally Příbram. Ešte predtým však Kopeckoho s Dreslerom najbližšie čaká nemecká súťaž v seriály majstrovstiev sveta, ktorá sa jazdí týždeň pred Barumkou a v ktorej bude Kopecký bojovať o titul majstra sveta.

Výsledky 45. Rally Bohemia 2018
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:28.12,3 h
2. Pech/Uhel (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +37,6 s
3. Veiby/Skjaermoen (N/N), ŠKODA FABIA R5, +1.18,3 min
4. Štajf/Ehlová (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1.26,2 min
5. Mareš/Hloušek, (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1.26,3 min
6. Černý/Černohorský jun. (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +1.36,7 min
...

Pozrite si aj našu galériu zo súťažeDiskusia k článku