Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 1.časť

Monday, 08. 01. 2018 - 20:20, Public relations   

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 1.časť

Máme za sebou ďalšiu rally sezónu. Presne toto je ten okamih, kedy sa oplatí bilancovať, či obzrieť sa trochu späť a povedať si všetko čo bolo dobré, prípadne zlé.

 

Tibor Szabosi;c30i9595-3.jpg

Pre slovenský RUFA SPORT Team znamenal rok 2017 už dvanástu plnohodnotnú rally sezónu v poradí. Jej priebeh by sa dal rozdeliť na tri časti. Domáce majstrovstvá, čiže slovenské, európsky šampionát a takzvané voľné podujatia, ktoré sa konajú vždy v závere roka. Samozrejme medzi ne sa dajú zaradiť aj jednorazové podujatia v Českej republike, ktorých sa RUFA SPORT Team každoročne zúčastňuje.

Tibor Szabosi;asf-3638.jpg

Majstrovstvá Slovenska v rally 2017

Martin Paľov;ik8a7790.jpg

Práve tu od svojho vzniku RUFA SPORT drží opraty pevne v rukách. Za dvanásť sezón tím a jeho posádka nikdy nechýbal na stupňoch pre trojicu najlepších. Popri zisku štyroch slovenských absolútnych rally tituloch pridal tím do svojej zbierky aj päť druhých miest a tri tretie v absolútnom poradí rally šampionátu. Samozrejmosťou je aj množstvo titulov v skupine, či triede.

Tibor Szabosi;c30i6819-3.jpg

Ak k spomínaným úspechom pripočítame poľský absolútny rally titul v sezóne 2016, ostáva iba konštatovať, že RUFA SPORT Team patrí medzi najlepšie rally tímy na Slovensku. Nechajme však minulosť minulosťou a poďme sa spolu pozrieť na práve ukončenú sezónu 2017.

Martin Paľov;ik8a0338-4.jpg

Prvou súťažou v rámci slovenských rally majstrovstiev bola súťaž v Rožňave. Tu po neskutočne tesných súbojoch vybojovala posádka Grzegorz Grzyb - Jakub Wróbel v spolupráci s vozidlom Škoda Fabia R5 tretie miesto absolútneho poradia. Rovnako sa spomínanej dvojici darilo aj na rally v Prešove.

Tibor Szabosi;c30i8357-2-1.jpg

O podstatne lepšie to bolo v Poprade na legendárnej Rally Tatry, kde už Grzegorz, jazdiaci v tomto prípade s Boguslawom Browinskim brali absolútne víťazstvo a plný počet bodov.

Martin Paľov;ik8a4534-1.jpg

Spod tatranských končiarov sa následne slovenské rally majstrovstvá presunuli v rámci ďalšieho kola na rovinu, medzi vinice južnej Moravy, do Hustopečí.

Tibor Szabosi;c30i9372-5.jpg

Tu na dvojetapovej súťaži Grzegorz, už opäť s Jakubom zabojovali a výsledkom boli body za jedno druhé a jedno tretie miesto absolútneho slovenského poradia.

Tibor Szabosi;c30i8072-5.jpg

Povestnú smolu, ktorá sa zákonite na niektorej súťaži v sezóne dostaví, si Grzyb s Wróbelom vybrali na rally v Lubeníku, kde ich zradil už po dvoch testoch diferenciál Škody Fabia 5. Nasledovalo odstúpenie a nulový bodový zisk.

Martin Paľov;ik8a9418-edit.jpg

Z Lubeníku nasledoval, po dlhej jeden a pol mesačnej pauze, presun na novú súťaž, do Trebišova. Z nej si posádka RUFA SPORT Teamu odviezla opäť body za tretie miesto.

Tibor Szabosi;c30i7249-8.jpg

Záver sezóny sa už tradične konal v Košiciach. Tu boli ešte karty pri pohľade na konečné umiestnenie v šampionáte otvorené a Grzegorz s Jakubom nechceli nič nechať na náhodu. Po celodennom vedení v prvej etape súťaže prišla však drobná jazdecká chyba, následne hodiny a strata, ktorá posádku RUFA SPORT Teamu pripravila o plný počet bodov.

Martin Paľov;img-2460-3.jpg

Rovnako v druhej etape im v cieli patrilo druhé miesto absolútneho poradia. Práve opísaná bodová bilancia nakoniec stačila na tretie miesto absolútneho slovenského rally poradia v sezóne 2017.

Tibor Szabosi;c30i9692-13.jpg

Ďalšie príbehy RUFA SPORT Teamu, tentokrát zo seriálu FIA ERC, si povieme už čoskoro .....

Martin Paľov;ik8a4074.jpg

Tibor Szabosi;c30i9366-7.jpg

RUFA SPORT Team, M. Majláth

rufa-sport-sponzori-2017-na-sirku.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
DuEnwww.dovrchu.czRichard GondaSlovakiaringHomola Motorsport