Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

RUFA SPORT odštartuje sezónu FIA ERC na Rally Islas Canarias 2018

Wednesday, 02. 05. 2018 - 12:34, Public relations   

RUFA SPORT odštartuje sezónu FIA ERC na Rally Islas Canarias 2018

Rovnako ako v minuloročnej sezóne aj v tej tohtoročnej absolvuje slovenský RUFA SPORT Team vybraté podujatia zaradené do seriálu FIA European Rally Championship. Prvým z nich bude Rally Islas Canarias 2018.

 

Tibor Szabosi;c30i5298asf.jpg

Po minuloročnej, debutovej sezóne RUFA SPORT Teamu a jeho súťažnej posádky v rámci šampionátu FIA ERC, patrilo Grzegorzovi Grzybovi konečné šieste miesto absolútneho európskeho poradia, čo nebolo na debutanta vôbec zlé. Európsku rally sezónu síce odštartoval, rovnako ako v tomto roku, podujatím Rally Islas Canaria, zo súťaže však musel predčasne odstúpiť. V tomto roku tak má Grzegorz Grzyb sprevádzaný spolujazdcom Jakubom Wróbelom, ale aj Škodou Fabia R5, na Kanárskych ostrovoch možnosť na reparát.

Tibor Szabosi;c30i6870asf.jpg

„Rally Islas Canaria je jedna z najkrajších rally súťaží zaradených do seriálu FIA ERC. Zároveň je táto súťaž aj poriadne náročná. Grzegorz na štart tejto európskej súťaže nastúpi už poriadne rozjazdený, navyše ovenčený absolútnymi víťazstvami na Rally Prešov a Rajde Świdnicki. Verím, že aj tieto už absolvované súťaže našej posádke dopomôžu k výbornému výkonu a bude dariť aj v rámci seriálu FIA ERC. Už v minulom roku pri svojom prvom štarte v tomto európskom šampionáte práve tu na Kanárskych ostrovoch všetkým dokázala, že dokáže bez problémov držať krok s najlepšími a cieľ nevidela iba vďaka drobnej poruche motora," zhodnotil pred podujatím manažér RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman.

Martin Paľov;ik8a2108.jpg

Rally Islas Canaria 2018 odštartuje ako druhé kolo tohtoročného seriálu FIA European Rally Championship v dňoch 3. - 5.mája 2018. Na štart tejto dvojetapovej súťaže sa postaví viac ako šesťdesiat súťažných posádok z celej Európy. Už počas štvrtka (3.5.2018), čiže prvého dňa súťaže absolvujú posádky takzvanú kvalifikačnú rýchlostnú skúšku. Po tomto krátkom úvode na všetkých zúčastnených počas prvej etapy (piatok 4.5.2018) čaká celkovo osem rýchlostných skúšok v sumárnej dĺžke viac ako sto kilometrov. V sobotu (5.5.2018), čiže v druhej etape Rally Islas Canarias 2018 budú musieť súťažiaci absolvovať ďalších sto kilometrov rozdelených do šiestich rýchlostných skúšok. Počas celej súťaže Rally Islas Canarias 2018 pritom súťažiaci najazdia viac ako šesťsto kilometrov. O tom, ako sa darilo posádke slovenského RUFA SPORT Teamu vás budeme informovať po ukončení podujatia.

Tibor Szabosi;c30i6415asf.jpg

RUFA SPORT Team, M. Majláth

partneri-new.jpgDiskusia k článku