Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Rozhodlo Slovinsko?

Thursday, 05. 09. 2019 - 16:19, Peter Baran   

Rozhodlo Slovinsko?

FIA European Hill Climb Chanpionship pokračoval v Slovinsku predposledným, už 11. kolom šampionátu. GHD Petrol Ilirska Bistrica privítala jazdcov z celej Európy. Kým si v priebehu sezóny dovolili jazdci vynechať nejaké to podujatie, v jej závere vstúpili do hry jednoduché počty. A v mnohých triedach a skupinách to vychádza tak, že rozhodovať môže aj jediný bod, jediné umiestnenie. Inak tomu nie je ani v skupine S20, kde má ZANETI Motorsport svojho zástupcu.

Werner Schneider

Aj u „Zaneťákov“ sa počítalo, škrtalo, sčítavalo. Pri tom všetkom bolo nevyhnutné brať do úvahy aj aktuálnu výkonnosť Ivana Mutňanského a technickú pripravenosť jeho Mitsubishi Lancer Evolution X R4. No a aký bol výstup z tejto matematicko-technickej olympiády pre tím? Úplne jednoznačný. ZANETI Motorsport s Ivanom môže reálne pomýšľať na najvyšší stupienok v hodnotení celej sezóny za predpokladu, že obe balkánske podujatia, Bistricu aj Buzetski dani, bude na prvom mieste. Presne to bol cieľ, ktorému sa podriadilo úplne všetko.

Werner Schneider

Tréningové jazdy potvrdzovali výsledky s predchádzajúcich podujatí. Hlavný konkurent a aktuálne vedúci rebríčka priebežného hodnotenia, maďarský jazdec Laszlo Hernadi, bol v oboch tréningových jazdách pomalší o približne päť sekúnd. Čo sa na prvý pohľad zdalo ako v celku jasná výhra, bol v samotných ostrých jazdách boj o desatiny. Pri prvej súťažnej jazde spravil Ivan Mutňanský chybu, ktorú by tenisti označili ako „nevynútenú“. Aj napriek tejto chybičke zlepšil svoj tréningový čas, ale... Hernadi sa ozaj neskutočne „pochlapil“. Celému tímu pripravil obrovské a nie práve príjemné prekvapenie. Prvú súťažnú jazdu vyhral o necelú sekundu, presnejšie o 0,998 sekundy. Bolo viac ako jasné, že aj keď je Mutňanský štandardne rýchlejší, nikto nevedel, či a ako to bude so súčtom časov. Do druhej súťažnej jazdy sa postavil s tým, že bez mála sekundová strata sa síce stiahnuť dá, ale predsa je to strata. Ivanovi sa podarilo svoj čas vylepšiť. Dostal sa pod pomyselnú hranicu 2.40. Vo vetre na vrchole kopca ostala otázka, ako sa s kopcom popasuje Hernadi. 0,767 sekundy. Presne to bol rozdiel, ktorý po súčte časov dvoch súťažných jázd hovoril v prospech maďarského jazdca. 0,767 sekundy, ktoré môžu rozhodnúť o titule Majstra Európy.

Werner Schneider

Na rad prišla znova kalkulačka. Teoreticky ešte stále existuje možnosť, že malé a z európskeho pohľadu nie príliš zaujímavé Slovensko bude mať Majstra Európy. Po výsledku z Ilirskej Bistrice to však ZANETI Motorsport nemá úplne vo svojich rukách. Nič sa však nemení na fakte, že aj napriek tomu sa chalani budú snažiť spraviť maximum preto, aby sezónu ukončili tým najlepším spôsobom, víťazstvom na Buzetski dani v Chorvátsku. To je v pláne o dva týždne.

Werner Schneider

Túto jednovíkendovú prestávku však ZANETI Motorsport nevyužije na oddych, ale na prípravu. A neexistuje lepšia príprava, ako ostré preteky. Práve preto sa už tento víkend presunie celá výprava na západné Slovensko. Dobre známa Pezinská Baba bude hostiteľom Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. A toto podujatie neostane bez Mitsubishi Lancer Evolution X R4 v čierno zlatom dizajne. Neostane bez ZANETI Motorsport, bez Ivana Mutňanského. Tieto posledné riadky berte ako pozvanie na nádherný kopec. Ďakujeme za doterajšiu podporu a tešíme sa vašu návštevu podujatia, ako aj tímu samotného.

Peter Baran, ZANETI MotorsportDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri